csinnnKA Creative Commons License 1999.02.17 0 0 256
Kedves Gomboc Artur!

Egyetértünk, mondhatnám egy malomban őrölünk, bár én nem dolgozom. :-)
A "megszerezni" és a "kiérdemelni" kifejezések tartalmi jelentése között árnyalatnyi a különbség, talán csak annyi, hogy a "megszerezni" kicsit agresszívabbnak tűnik (mármint számomra).

Azt írod: "A fentiekből az következik, hogy mindig a megcsaltban van a hiba, és nem feltétlenül a megcsalóban." Hát... alapvetően igen. De - hogy bonyolítsuk a helyzetet - azért ez sem mindig igaz ám. Ismertem én olyan csajt, akit imádott a férje, mindent megkapott tőle, figyelmet, gyengédséget, gondoskodást, tejbe-vajba fürösztötte a pasi, és ez a hülye liba MÉGIS megcsalta! Túl jó dolga volt? Vagy ez a csaj egy "ilyen típusú" ribanc volt?! Ki tudja. De azért szeretném azt hinni, hogy az ő esetük eklatáns példája annak a bizonyos kivételnek, amely a szabályt hivatott erősíteni, vagyis a többség igenis megbecsüli a "jó dolgát", akár férfiről, aki nőről legyen szó.
A legfontosabb pedig úgyis az, hogy (legalább) önmagunkhoz legyünk hűek, nem? :-)

Néddamá, a ZöPö! :-D :-*

neduddgi! Bólintás: já, ihbín, diszizmí, csak éppen 3 napja nem tudok benézni a fríméles postaládikámba, így nem láthattam, hogy írtál! :-)
De attól még ugyi én én... a mindenbe belepofázós csinnn! ;-D