coolabi Creative Commons License 2001.04.06 0 0 94
Sziasztok!

Rutinos BKV-zo vagyok, van egy-2 történetem a kedves ellenőrökkel, fizettem is már pár buntetést. A dolog tényleg úgy van, hogy ha nem írod rá akkor te vagy a hunyó, de eddig ilyen nekem nem volt. Max a ráiratás! De hogy miért dühösek? Mert ha megy a haverom, lebukik, és kell a bérlet, akkor odaadom neki a biankót és spórol vele egy csomót! Szóval még igazuk is lenne, de nem szedhet el semmit! Ha valamit akar, kérd el előbb az igazolványszámát! Figyelem! ELŐBB! mert ha már megvágott, akkor szolgálatin kívül helyezheti magát, és mint civil szarik rád! Na ha megvan a száma, akkor lehet egyezkedni. Ha nincs semmid, és ráérz, akár a rendőrt is meg lehet várni. Ott a rendőr elkérheti a papírjaidat, te meg az igazolványszámát! Ha az adataidat megmutatja az ellenőrnek, akkor te igazolványszám szerint feljelented, hogy megsértette a szm. jogaidat, mert engedélyed nélkül kiadta az adataid. Na ez neki nem is kicsit ciki. És tényleg az ellenőrnek semmit nem is a közelébe engedni!
És még 1 történet! Budapest, 2 éve. A sztorit nekem is csak mesélték.... Megy egy diáklány, jönnek az ellenőrök. Előveszi a tárcáját, odaadja a jegyet. Ellenőr szarik rá, kihúzza a tárcából a bérletet, és kiadja a 3995-ft-t. (vagy a fene se tudja mennyi volt akkor) Miért? Mert a csajnak volt érvényes jegye, az a szemét meg kiszúrta, hogy volt diákbérlete, noha még az új matrica nem volt a diákon! Ennyit az ellenőrökről!
+ élmény: Megyek az Astoriánál este 6-kor, sietek.... Jön ellenőr: "Uram, nagyon siet?"
Én: " nagyon"
ellenőr:"akkor viszlát"

pedig nem vagyok 173-nál magasabb, és kb 60 kilo (vasággyal :-))) )

cool