Lipko Creative Commons License 2001.03.28 0 0 39
Én évekig CD-kel foglalkoztam és az a tapasztalatom, hogy nem a por okozza a legnagyobb problémát, mert ha poros a lencse és felpörgeti a CD-t az úgyis lefújja róla. Azon mindig csak egy minimális porréteg marad. Viszont a labilis CD-k 90 százaléka a rossz fejfeszültség miatt volt bizonytalan (ez szabályozza a lézer fókuszát). A legtöbbet ezt a Sony-knál vettem észre (már a CDU-311-nél is, de a maiaknál ugyanúgy szar). Könnyű megcsinálni, csak sokat kell szarakodni vele (1/2 - 1 óra).
A lényeg: szétkapod a meghajtót, úgy hogy mindenhez hozzáférj, de működőképes legyen. Nem árt egy portalanítás sem, a porszívó tök jó. Bekötöd mint rendesen, mondjuk a géped tetején egy papírlapra téve. Kiveszed a fedeléből a lemezleszorító mágnest. A lencse mellett a legtöbb esetben találsz egy kis trimmert. Az egész fordulatából, csak kb. 1 mm-en olvas valamit a CD. Kapcsold ki a gépet állíts rajta egy picit. Kapcsold vissza, elég a memória checkig, ott pauzold le, mert valószínü megint ki kell majd kapcsolnod a gépet. Tegyél be egy írott CD-t (ehhez nehezebb beállítani, de ha sikerül akkor így tuti). Ne felejts el az ajtó csukódása közben rádobni a mágnest a CD közepére. Egy tizedmásodperces stopperrel mérd az időt. Addig állítgatsd amíg a legrövidebb időt nem sikerül kicsikarni arra, hogy a lemezt felismerje. Ha megvan nézd meg egy tesztprogival jó-e. Próbáld ki utána több CD-vel is, hogy azokat is jól viszi-e. Hifiknél is beválik a módszer, ha sokat ugrál a CD.
Ui.: Boccs, ha kicsit szájbarágós voltam, a kezdőbbeknek is segíteni akartam.