Törölt nick Creative Commons License 2001.03.27 0 0 771
Kedves Pernahajder kartárcs!

Teljesen igazad van. Ami nekem aggályos: mi, magyarok hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy egy AI vagy egy EU, CIA (izraeli) jelentés annyira fontos lenne egy politikai döntéshozatalban, hogy ezzel kellene álmodnunk és kelnünk. Alapvetően nekünk fontos. Van az öreg Eckhardtnak egy remek tanulmánya a "Mi a magyar?" kötetben a franciák (épp aktuális!) magyarságképéről középkortól a XX. század első harmadáig. Teljesen mindegy volt, hogy a magyarokat emberevőknek vagy szabadságharcosoknak tartották a politikai döntéshozatalban. Mindig az aktuális helyzet (általában a gall Habsburg-fóbia) határozta meg a véleményt. Ehhez, nekünk szerencsétlen magyaroknak, nem sok közünk volt. Tehát, megismétlem, Lovas cikke(i) alapvetően belpolitikai hatásúak. S ennek megfelelően kell elemezni. (Nota bene: kórházi ágyamon jót röhögcséltem, hogy a ballib harcedzett veteránjai milyen vehemensen -- s mily ostobán -- támadják a Jane's, miközben éveken keresztül arról áriáztak, hogy a nyugat független hírforrás. No persze, ha Haraszti, Pető és Horn az informátor.) És, ha belpolitika, akkor nem értem a két éves (önként elrendelt) szilenciumot. De nyitott vagyok és meggyőzhető. Várom Lovas urat, hogy magyarázza el nekem. Én csak egy botcsinálta szakbarbár vagyok, nem értek a politikához, szivesen tanulok bárkitől.

Üdv, Andris

Előzmény: pernahajder (765)