Wazull Creative Commons License 2001.03.12 0 0 9289
Kedves Dlala,

"Nem azt írtam, hogy valami magasabbrendubb,"
Azt en sem irtam. Valami olyasmit irtam, hogy "jobb"...

"hanem azt, hogy nehezebben tanítható és elsajátítható, mert óriási a tananyag."
Lehet hogy meglepo, de ha valaki csak EGYETLEN MOZDULATOT gyakorol, es azt akarja tokelyre fejleszteni, arra sem biztos, hogy elegendo egy elet. Plusz mindez megspekelve a mar korabban emlitett jellemfejlesztessel...

"És mivel ezt is milliók gyakorolják szerte a világon, ennek az egységben tartása sokkal, de sokkal nehezebb."
Miutan ezt mar nem eloszor allitod, es ehhez nyilvan Te ertesz, igy ezt nem vitatom tovabb...

"Ezért tartom szenzációsnak, hogy mégis sikerül egységben tartani."
Mar bocsi, de minden kotozkodesi szandek nelkul:
"Voltak a szemináriumon más TKD szervezetbol, olyanok, akik az ITF-hez kívánnak csatlakozni. Miért? Elmondták, hogy bejárták a világot, de sehol nem találtak használható Taekwon-Do-t, csak az ITF-et."
Azt hiszem, ezt Te irtad ma. Ezek szerint megsem lenne egyseges a TKD? Megis lennenek mas szervezodesek?

"Én csak ennyit írtam, de ha nem esik le, akkor sajnálom. Ha nem vagytok képesek értelmesen írni és csak a háttérben vihorásztok a kétértelmu célzásaitokon, nos akkor bocs, de keressetek más madarat, nem vagyok vevo az ilyen humorra."
Mar meg egyszer elnezest, de azt hiszem, Te, madjoe, meg en mar vagyunk annyira regi csokak ebben a topicban, hogy ne kelljen a tudatalattink legmelyere leasni, vajon milyen stilusban kokanyolhat a masik (harmadik) ember. Ha ezt ketertelmu celzasnak, hatterban vihoraszasnak veszed, tenyleg oszinten sajnalom, es elnezest kerek erte...

"Csillagos kisbicska nincs benne a 3200-ban, mert ez csak a fegyver nélküli mozdulatokat taglalja."
Akkor a madjoe altal emlitett stilus (nevezzuk az egyszeruseg kedveert Aikidonak... :-))), nem beszelve az "altalam is emlitett stilus"-rol, nevezeeuk csak az egyszeruseg kedveert Kendo-nak :-))) ), az csak kifutoinas lehet a TKD mellett. En meg meg azt hittem, hogy az Aikido tartalmazza a legtobb technikat...

Előzmény: DLala (9288)