t_kriszta Creative Commons License 2001.03.01 0 0 474
igazad van, nem vagyok nyelvész, és nyelvészt sem kérdeztem meg.....amit írtam az az én benyomom volt, ami lehet, hogy csak annyira megbízható, amennyire megalapozza egy finnel folytatott fél éves kapcsolat.....

viszont támadni sem érdemes jobban, mint amennyire megalapozott.

azt hittem az index arra is jó, hogy emberek, akik nem feltétlenül szakemberek a témában megosszák véleményüket a tévedhetőséggel számolva....támadás mentesen.....

amikor indult a kapcsolatunk a finn sráccal nagyon megnőtt az infoigényem Finnországgal kapcsolatban, elsősorban nem az utikönyvekkel megszrezhető infok, hanem sokkal inkább az emberek, a kultúra a szokások érdekeltek.....gondoltam ezek az emberközpontú benyomások, tapasztalatok is hasznosíthatók, ha a minta nem is túl reprezentatív.

a sztereotípiák létjogosultsága pedig már messzebbre mutat, a közhelyekkel hasonlóan,.....nem feltétel nélkül kell őket komolyan venni, hanem benyomást segítenek kialakítani,......nem ott van a hiba, ha vki használja őket, hanem ott, ha előítéleteket kiváltani.....

ha vmi véleményt mond egy nemzetről, egy népről, nem feltétlen a népet jellemzi elsősorban, hanem az ő jellemét is, hogy mire fogékony, mit vesz észre, mit tart hangsúlyosnak.....véleményt pedig nem csak teljes bizonyossággal érdemes mondani, és a megismerés különböző mélységi szintjein változhat

lehet, hogy nem általánosságban kellett volna beszélnem, hanem egyes szám elsőszemélyben.....elnézést

kriszta

Előzmény: BZoltan (473)