t_kriszta Creative Commons License 2001.02.28 0 0 469
még eszembe jutott néhány dolog....a nyelvük nem hasonló, csak öt majdnem azonos szavunk van (kéz, vér...), de a többi szó nagyon más! a hasonlóság abban van, hogy ők is pakolják egymás után a ragokat, de ebben szinte ki is merült minden.....szerintem.....talán még a hangzás kicsit hasonló.....DE nagyon nehéz nyelv, még nekünk is, rokonoknak és nekik is a miénk. (egyikünknek sem sikerült kicsit sem megtanulni a másik nyelvét, pedig próbálkozások voltak)

nem igazán van náluk teljes négy évszak és mivel a lelkünknek nagyon fontos lenne ez az állandó körforgás igazi tavasszal és napos, hosszú nyárral, valószínű, hogy ezért van köztük olyan sok depressziós és alkoholista.....0 fok felett már az összes finn nő miniszoknyában van!

nagyon népszerű náluk a net illetve a netes bevásárlás, ez is azt mutatja, hogy ha lehet inkább nem szocializálódnak.....ezt csak hallottam, az én pasim nagyon nyitott volt és bárhova el lehetett vinni.

nem győzőm hangsúlyozni, hogy ha nincs mondanivalójuk NEM tartják mindenáron fontosnak, hogy beszéljenek.

nagyon sok KV-t isznak, tisztelik a természetet és racionálisan gondolkodnak.