Mumu Creative Commons License 2001.02.26 0 0 305
Dehogy szeretnem en ezt a dolgot a kriminalisztika szempontjabol kovetni !
Arra gondoltam hogy az esemeny csak elohiv ,ujra felvet, ket fontos kerdest amire itt,eppen a hozzaszolok felkeszultsege mint kontradiktorialitasa ,erdekes valaszokat kaphatnank:
1-Pasziv es aktiv euthanazia(ha igy irjatok..).
2-hozza jarul-e a tulterheltseg,kulonosen a praktikus ,nehez munkat vivo szemelyzetnel mint az apolok egy bizonyos "radikalis megoldashoz "ami ugyan nem a betegseg trendjevel ellenkezo de meggyorsitja azt.
A kerdesekre en is probalok valaszolni:
1.Magam is aki mar egy agyverzesen es egy borrak megbetegedesen tul vagyok (meg eleg jo allapotban) es foleg az elso viszateresetol abban az esetben felek hogy itt hagy mint karikaturat,az aktiv euthanazia hive vagyok sajat magamra ertve de a kedveseim szeretetebol is.
Rokonom aki elvesztette hallasat es a alatiakban elmeseltem hogy a latasa is a legnagyobb veszelyben van,emberi meltosaggal szeretnenk,mikor kell tavozni.
Ezert mi tagjai vagyunk egy svajci ott legalis szervezetnek az emberi meltosagot orzo es ennek megfelelo "halalba kiseresnek ".Miutan kulfoldiek vagyunk,orszagunk torvenye nem tiltja de nem is engedi meg teruleten,ha lesz akkor alkalmunk Svajcba igenybe is fogjuk venni.
Ez persze egy nagyon nehez kerdes.
Erkolcsileg akar mint jo keresztenyek is,nem lattunk benne semmi elvetnivalot meg akkor is ha az egyhazak tiltjak.A mi erkolcsi felfogasunk szerint az irgalmat es emberszeretetett hirdeto kereszteny erkolcs (fuggetlenul a mindenkori egyhaz tarsadalmi erdekekbol propagalo ellenkezo tannal) ezt nem csak megengedi hanem elfogadja is.Ez a mi szemelyes felfogasunk es nem varjuk hogy masok ezt osztjak,de magunk szamara relevans mert a mi eletunkrol van szo.
A hatar szerintem :
-a tudatos es alapos meggondolassal szemelyes elhatarozas (es ennek a lehetosegenek bizonyossaga)
- a perspektivak jo es alapos ellemzese .Tehat az informaciok a helyzetunkrol alapos legyen.
2.Eppen az ilyen jellegu elhatarozasnal a mastol es mas okokbol mint a fentiek elhatarozott es vegrehajtott " radikalis megoldas" elfogadhatatlan es buntetendo.