Luca 41 Creative Commons License 2001.02.24 0 0 4829
Kedves Ádi! Kimásoltam az Asport cikkét, szerintem az eredmény alakulásából látszik, hogy jó, hogy legalább az 1 pontot el tudtuk hozni.

Békéscsabai Előre NK : Vasas-Hungaroweiss: 23 - 23 (10 - 12)

Mátyás - Mezőségi 1, PÔCZE 4 (3), Csernus 1, Kovács T. 2, KENYERES 7, SZÔKE 6. Cs: Bartek (kapus), Borbás, Vérten 1, Grezner, Turtóczky 1. Edző: Zsiga Gyula. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Az eredmény alakulása. 6. p.: 4-0. 11. p.: 6-3. 15. p.: 8-3. 21. p.: 9-9. 27. p.: 9-11. 33. p.: 12-12. 38. p.: 14-15. 43. p.: 17-16. 52. p.: 20-20. 54. p.: 20-22

Villámrajtot vettek a házigaz dák, és látványos, gólerős játékkal négygólos előnyre tettek szert. A folytatásban is a csabaiak akarata érvényesült, a félidő közepén már ötgólos volt az előnyük. Ekkor érthetetlenül megtorpantak, amit jól használt ki a fővárosi együttes, és előbb egyenlített, majd a játékrész hajrájában a vezetést is átvette, miközben a hazaiak tizenhárom percig nem tudtak a kapuba találni. Fordulás után gyorsan egyenlítettek a csabaiak, Kovácsné remekül védett, ám ebben az időszakban ez csak ahhoz volt elég, hogy tartani tudja a lépést a fővárosiakkal a hazai gárda. A Vasas gyors indításokból szerezte góljait, és a hajrában is két góllal vezetett, ám a csabaiak nem adták fel, 23-22-re átvették a vezetést húsz másodperccel a lefújás előtt, amikor a piros-kékek támadásánál - kilenc másodperccel a vége előtt - hétméterest ítéltek a játékvezetők, amelyet Pőcze biztosan értékesített. A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a látottak alapján a döntetlen igazságosnak mondható. Szabó Károly: - A kezdeti jó lendület után megtorpantunk, ami elbizonytalanította a csapatot, és ekkor sokat hibáztunk. A végén óriási küzdelemben született meg a reális eredmény. Zsiga Gyula: - Védekezésünk jól működött, ám támadásban olykor akadozott a gépezet, és ebben szerepe volt Kovácsnénak is. Igazságos pontosztozkodással zárult a találkozó.