WaseK Creative Commons License 2001.02.19 0 0 36
Kedves StillStar

Elöször is egy korábbi hozzászólásodra szeretnék reagálni(ha jól emlékszem a 16-ra:)).Ott azt számolgattad, hogy egy alacsonyan érkező támadó kötelék simán lerendezheti a készültséget adó géppárt, ami Kecskemétről indul.A számitásaid jók, azokba nem is lehet hibát találni(a mi szintünkön:)), de egy apró dolgot figyelmen kivül hagytál.A légtérellenőrzés kiszúrja a köteléket, és értesiti a készültésget, de ugyanakkor megy az információ a rakétásoknak is.Vagyis ott is a rakétaütegek készenlétbe kerülnek, és talán ha olyannak itélik meg a helyzetet inditásra is sor kerülhet.Én tudom, hogy a magyar légvédelem helyzete korántsem rózsás(és most finom voltam), de azért valamennyi aktivitásra még képes.

És most a legutóbbi hozzászólásodra, hogy miért nem tudtunk a hazánk légterében száguldozó amerikai vadászokról.Nos, a gépek azért voltak itt, hogy védjék országunk légterét, továbbá a Ferihegyről felszálló AWACS gépeket(mert az F-15-ösök tulajdonképpen az ő védelmüket látták el).A földi irányitás, igenis látta az amerikai géppárt, de arról nem ők tehettek, hogy nem tudták mit csinálnak a 15-ösök.Ugyanis az a helyzet állt fennt, hogy a magyar 29-es géppárt a magyar irányitás kezelte, mig a 15-ös géppárt az AWACS-ról irányitották.Igy az fordulhatott elő, hogy az amik azt érzéketék, hogy két MIG van a légtérben, de nem ismerték a nemzetiségüket, mig a magyar irányitás látta az amikat, de nem volt beleszólásuk, hogy mit csinálnak, talán nem is tudhatták.A pilóták védelmében meg annyit, hogy szerintem teljesen természetes volt az ijedségük.Ugyanis nem lehet kellemes érzés úgy repülni, hogy a hátad mögött(napjaink)az egyik legjobb vadászgép liftez, élesitett rakétákkal és ellenséges szándékkal.A mi pilótáinknak úgy kellett viselkedniük, hogy semmilyen ellenséges szándékot ne mutassanak az amik felé, nehogy egy inditást kiprovokáljanak és ismerve amerikai barátaink multját és vérmérsékletét, ez nem kötődik annyi feltételhez mint nálunk.Véleményem szerint a világ bármely országában hasonló módon megijedtek volna a pilóták.
Az F-16-tól mi lesz jobb?Honnan tudod, hogy ha megtartanánk a MIG-eket akkor nem lenne több lehetőség a repülésre?(persze ez most csak merő feltételezés részemről, de nem tudhatjuk mit hoz a jövő és hogy döntenek a parlamentben melegedő emberek).

WaseK