Goszi Creative Commons License 2001.02.05 0 0 5057
Rendben van, itt a forditas, kerek mindenkit, hogy ne anyazzon, ezt a baromsagot nem en talaltam ki, hanem egy Del-Angliai, Essex-i joember:

"ez biztosan mukodni fog, mert most alapos matematikai szamitasokat vegeztem. Bizonyara sokan kozuletek ismeritek az albatrosst, amely egy emberi erovel uzemeltetett repulogep volt es egykoron atrepulte az angol csatornat. A javaslatom az, hogy be kene vezetni olcso jegyarakat, azaltal, hogy a "munka" nagy reszet az utasokra bizzuk. Ez egy koltseghatekony, kornyezetkimelo megoldas lenne, a rovid tavu utvanalakon. Eloszor is egy uj repulegtipust kellene tervezni, amelyet mar elkezdtem. Ez az ultrakonnyu szerkezet nagyreszt "napelemekbol?" es kevlarbol, valamint mas szinten ultrakonnyu elemekbol allna. Ezek valamennyi energiaval latnak el az ultrakonnyu akkumulatorokat es az ultrakonnyu hajtomuvet. Az utaster nem lenne kulonosebben "flancos" elrendezesu, az ulesek helyet ultrakonnyu pedalok valtanak fel, amelyek egy ultrakonnyu kurblit es egy szinten ultrakonnyu generatort forgatnanak. Ez egy bizonyos energiat tarolna es atadna a teljesitmeny nagyreszet az ultrakonnyu hajtomunek. Az utasoknak "megvilagosodott" allapotban kene lenniuk, yoga modszereket kellene tanulniuk, hogy kepesek legyenek megfelelo legzest alkalmazni egy manchaster-london jaraton.
Az indulaskor a gep teljesen fel lenne toltodve, emberi ero altal taxizna, majd minden rendelkezesre allo energiat elhasznalna a felszallashoz, de az utazomagassag fenntartasahoz ismet emberi energiat hasznalna. Biztonsagi tartalekkent, annyi energia mindig a pilota rendelkezesere allna, hogy letudjon szallni abban az esetben, ha az utasok rendkivul kifaradnanak. A varakozasaim szerint a jegyara London-Manchaster kozott korulbelul 20 font lenne. Ez a kornyezetvedelemben rendkivuli jelentosseggel birna...

Na ennyi volt, en komolyan mondom, hogy eloszor halalra rohogtem magam, de a legjobb az volt, hogy a fazon total megsertodott, mikor paran megkerdeztek tole, hogy melyik elmegyogyintezetbol szokott meg es hogy, hogy tud valaki ilyet kitalalni. Azt mondja, hogy o kutato, ne kategorizaljak be, nem birja a tankonyv szeru magyarazatokat, hisz az UFOkban, a gabonakorokben(felhozta nekem a 92-es Szekesfehervari esetet is halal pontosan, ugyhogy tenyleg megszallot lehet)es megszallott kornyezetvedo, ezert dolgozik ilyen projekteken. Na mindegy, azota mar kitiltottak a forumrol:)
G

Előzmény: rali (5056)