clark Creative Commons License 2001.02.01 0 0 19
SPafi!
Látom elvagy így korán reggel.
-Voltam hűtőbordát nézni, de most semmi normális nincs.Ez egy olyan bolt ahol cégek elfekvő készleteit, ill. felszámolás alatti készleteit árulják.Viszont van otthon 2*4db fekete színű, _\ I_I /_ alakú feleslegessé vált bordám.A kisebbik olyan 100*200*30mm-es, a nagyobbik kb. 120*350*50mm-es.TO-3 ill. TO-3P tokokhoz vannak rajta gyári furatok.Fogalmam sincs mennyiért vettem őket 4-5évvel ezelőtt, de most legyen a kisebbik mondjuk 500Ft/db, a nagyobbik 1000Ft/db.
-Engem viszont érdekelne a 10mF/100V-os kondi, milyen gyártmány és évjárat.
-Hálózati trafó is érdekelne olcsón.
-Rack méretű dobozt én nem csináltatni szoktam, hanem bontottat veszek 5-7eFt-ért és új előlappal látom el.(Ez a spéci aluprofilok összecsavarozva, kék színű borítással ellátot,nemtom mi a márkaneve,sok magyar célműszer készült ilyen dobozban)Ha gondolod telcsizek egyet hogy van-e pillanatnyilag)
-A disszipációról:a + és - táp közé sorba kötött két db 100W-os tranyót egyenként csak 50W-al
veheted figyelembe, mert amelyik vezet azon a teljes kimenő áram folyik, a másikon pedig esik a 2*80V.Üzemszerű körülmények között a terhelés fázistolása miatt előfordul, hogy egyszerre jelentkezik a nagy kimenő áram és a magas Uce ilyenkor ficcen el a tranyó ha nincs kellően túlméretezve.Tehát a te esetedben a csatornánkénti 5 pár 100W-os cuccot csak 500W-ként lehet figyelembe nem 1000-ként, így semmiféle túlméretezésed nincs.Vagyis törvényszerű volt hogy a gyík kapcsolótranyók elszálltak, és valószínüleg a hangrekis tranyók is ideig óráig fogják csak bírni, ha azok is csak 500W-ot tudnak disszipálni.Folyt.Köv.Clark