neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.01.29 0 0 4993

Nurnbergbol Speier fele mentemben az autopalyarol meglattam nehany kitomott repulot. Kiderult roluk, hogy a sinsheimi kozlekedesi muzeumhoz tartoznak. Csak egy par percre tudtam megallni: leirom, amit kutyafuttaban lattam.

- Mivel Nemetorszag, a Junkers 3x (az a harommotoros) eleg fontos helyet kapott.
- A haztetore kerult a Boeing "Vertol H-21"-e, az az elol-hatul rotoros helikopter.
- Nagy meglepetes volt hogy a TU-134 echte Malev festesben pompazott (HA-LBH).
- A hatso udvarban jott aztan a meglepetes: egy TU-144, alias Konkordszkij. A vizsla fulek kinyitva, az emeloham meg rajta, mert csak most, novemberben erkezett Leningradbol. Nagy hajoval hoztak a tengeren, kisebbel a Rajnan, az autopalyarol pedig egyenest bedaruztak a muzeum kertjebe.

A muzeum elonye, hogy az emlitetteket ingyen meg lehet nezni, fizetni csak akkor kell, ha be akarsz menni a termekbe vagy a repcsikbe (mar amelyikbe lehet: a Konkordba nem). A termekben persze nem csak repulo van, hanem auto, motor, vasut is. A legnagyobb hatrany a design.
A tervezo szeme elott talan egy Pizza-Hut belso lebegett, de ezt a magas mercet nem sikerult megugrania. Az eredmeny olyan lett, mintha egy lakatosbrigad probalna Disneylandet epiteni a vilaglatott muvezeto elbeszelese alapjan.

Azert ha arra jarsz, egy gyors megallast meger. A muzeum egesz evben nyitva, 9.00 - 18.00, vasar- es unnepnapokon 19.00-ig.

Jokat!
Dezso
Landau am Pfalz

OFF
Ne hivjatok mobilon, mert elvesztettem. (Ezert aztan a Zlin logok kuldese is szunetel.)
Ha surgos: +004963 414178
ON