ghosttface Creative Commons License 2001.01.24 0 0 33
GroundZero Te tanár vagy??? GroundZero tanár, GroundZero tanár...

Khm. Bocsesz. Szóval megjöttem. Itt az elején panaszkodtatok, hogy nincs diák. Na nesztek nektek rossz tanuló. Rémálom, agybaj, és minden, amit csak rám lehetett ragasztani középsuliban megvolt (na jó, most hazudtam, de olyan jól jött ki)...

Tehát: Amíg az az örök ellentmondás esete fog fennforogni, hogy a tanár tanítani akar, a diák pedig nem akar tanulni, addig ne is várjatok megoldást erre a problémára. A diák (bár asszem hivatalosan nem szabad annak mondani): gyerek. Egy aprócska kis kezdemény, aki éppen most kezdi bontogatni a szárnyait, most nézegeti a lehetőségeit - hogy meddig mehet el. Nos, elárulok egy titkot: bármeddig. És Ti, tanárok ennek nem tudtok gátat vetni. Persze erre nem mindenki jön rá. Már mindkét klánból...

Nehéz Tma, tudni kéne fogalmazni is hozzá, meg gondolataimnak is kéne hogy legyenek ahhoz, hogy itt nagy kifejtésekbe kezdjek, de valahogy nem érzek magamban annyi spirituszt, hogy belemenjek.

A lényeg talán annyi lehet, hogy nagyon nehéz rádöbbenteni a diákot, hogy tanulni az ő érdeke. Ne azért járjon be a suliba, mert muszáj, ne azért csináljon házi feladatot, mert muszáj, ne azért figyeljen az órán meredt szemekkel, mert muszáj - hanem, mert érdekli. Ezt kell elintéznie egy tanárnak - nézeteim szerint. És van ilyen. Nekem örökké emlékezetes lesz az általános iskola 5. osztályos ofőm. Szabó Zoli bá volt az ISTEN. Olyan tanár volt, mint még előtte, azóta se senki. De gondolom a részletek is érdekelnek... Szóval lazac volt a skac nagyon. Akkor járhatott a 24-es éveiben sacc, és már abban a suliban volt pár éve. Alapvetően vicces emberkének tartották, mert mindig bolondozott. Olyanokat csinált, hogy órán kint volt egy banán az asztalon. Odament, beleharapott. Azt mondta finom, majd visszaült az asztalhoz. Dolgozatkiosztásnál, fapofával vezeti fel az eseményeket: hát gyerekek ez elég siralmas lett. Nem tanultok, hanyagok vagytok. Kihív mindenkit egyesével: mondja: kettes és kacsint. Nézek a lapomra: ötös. Megyek a helymre, és kussolok. Nézem a reakciókat... Döbbenetes. Ez az ember tudott bánni velünk. Azt kell elérni, hogy figyeljenek rád. Hogy várják, amikor bemész. Ezt pedig nem feltétlenül szigorral kaphatod meg. Azt is csinálta pl.: hogy mivel törit (is) tanított, lerajzolta plakát nagyságúba a trianon előtti Magyarországot. Ő volt a király. Mindenki tanulmányi eredményeinek megfelelően kapott birtokot. Lovasokkal, parasztokkal. Ezt oklevélben adta oda. Azt kézzel megírni??? Húszon akárhány embernek??? ÉS lehetett háborúzni, úgy, hogy kijelentetted, Te betámatod Őt. Aki mögé több ember állt, az nyert. Mondta, hogy őt is lehet támadni, de csak megjegyzi, hogy holnap felelünk... :) Fantasztikus guy volt. Aztán év végén elment. Soha nem tudtuk meg miért. Állítólag beszólt neki egy nyolcadikos, hogy kurva anyád, és ő a WC-ben kicsit felkente a falra... Nos, ez csak egy kis kiragadott példa volt (de jó is volt visszaemlékezni)...

Viszont még egy nagyon fontos dolgot szeretnék elmondani: A rossz tanuló, vagy renittens viselkedésű egyén általában tüntet valami ellen. Azért viselkedik úgy, mert baja van. Magával, a körülötte lévőkkel, a rendszerrel - bármivel. Nagyon okosan meg lehet törni őket, ha megfelelően bántok velük. Ők lesznek a legnagyobb ellenfelek, akik akkor járatnak le, amikor akarnak, és egyfolytában ellenetek lesznek. De csak akkor, ha érzik, hogy nem vagytok tissztességesek. Hogy túl tanáriak, gépiesek vagytok.

Ennyit most. Lehet, hogy oltári faszságokat írtam le, de nézzétek el, picit elfáradtam és ilyenkor már...

Ghosttface

Előzmény: GroundZero (-)