boeing737 Creative Commons License 2001.01.24 0 0 4964
Üdv Mindenkinek,

Nagyon régóta olvasom ezt a törzsasztal, és nagyon tetszik. Most hétfőn volt egy érdekes esetem az egyik Malév gép fedélzetén. A hétvégét Amsterdamban töltöttem, kifelé KLM géppel mentem (PH-BDW) két órás késéssel indultunk mert a Schipolon rossz volt az idő. 6:45 helyett 8:45 körűl indultunk el. Kicsit furcsálottam, hogy a 13R-ról szálltunk fel. Kifelé minden OK volt: kaja, pia, mosolygós személyzet stb.
Hétfőn a Malév gép pontosan leszállt, kis késéssel ugyan, de elindultunk, gurulás közben a pilóta tájékoztatot minket, hogy az időjárás felszállásra alkalmas (el is hittem, mert gyönyörű tiszta idő volt). Ráálltunk a 19L-e és felszálltunk. Ahogy felemelkedtünk elkezdett a gép rázkodni, sülyedni. Ez így ment egészen a kaja felszolgálásáig... Egyszóval pocsék volt az idő. Jött a kaja. 9F széken ültem, az elöttem ülő utas a 8A-n egyszercsak felugrott és elkezdett hányni. (szerencsétlen emberen már a reptéren látszott, hogy nem szeret repülni, amig elindultunk 2 pohár vizet kért a sztyuvitól) A steward ott állt mögötte. Az utas mindent összerokázott: ülést, földet stb. (végén a Maléves fejkedőbe hányt) Na nem akarom részletezni, a lényeg annyi, hogy a steward ott ált és nézte, lászot rajta, hogy leblokkolt, nem tudta, hogy mit kell tenni. Én rögtön aktivizáltam magamat, mert láttam, hoyg ennek nem lesz jó vége és elláttam a pasit hányózacskóval. (a steward csak habogott) Végül ő is föléledt és hozott mindenféle kendőket, vizet stb.
Vajon ilyen esetekre nem képzik ki őket? Létezik, hogy a pilóta nem tudott az turbulenciáról?
Köszönöm a türelmeteket, és ha van kedvetek irjatok véleményt akár emilben is.
(ha-lco@freemail.hu)