coeurace Creative Commons License 1999.02.09 0 0 7
Ez talan a szakallas viccek topicba kellene, de azert leirom:

Egy fickonak elromlik a kocsija, viszi egyik szerelotol a masikhoz, de egyik se tud vele mit kezdeni, a motor nem akar elindulni.
Eljut egy szerelohoz, aki azt mondja: -Semmi gond.-, elovesz egy jokora kalapacsot, harmat ravag a motorra, es az ugy megy, mint uj koraban.
A vevo persze halalkodik, majd megkerdi -Mennyit fizetek?-
A szerelo mondja, hogy -30003 forintot.-
-Ezert a harom utesert???- Hangzik az elkepedt valasz.
-A 3 utes csak 3 forint- mondja a szerelo-, a tobbit azert kapom, mert tudtam, hogy hova kell utni.!-

Hat, valahogy igy mukodik ez, ha olyasmit tudsz, amit masok nem, amibol hiany van, vagy te jobban tudod, akkor jobban megfizetnek. A fonokok magasabb fizetesenek indokoltsagan lehet vitatkozni, reszben ennek az az oka, hogy a beosztottal szemben a vezetonek nagyobb a felelossege az elvegzett munkaert. (O felel azert, hogy a dolgok rendben menjenek, es ha valami baj van, akkor nem mondhatja azt, hogy azt a Joska csinalta, mert ez az o felelossege.) Persze, hogy mekkora az indokolt kulonbseg, azon lehet vitatkozni, de nem nagyon erdemes szerintem, ugyanis a piacgazdasagban alapvetoen az a szabaly, hogy mindennek az erteke a piacon dol el alku soran, es minden annyit er, amennyit hajlandoak fizetni erte, igy a kerdes ertelmet veszti. (Hiaba hiszem en azt, hogy a lakasom [ami nincs] er 3 millio forintot, ha senki nem hajlando erte 2-nel tobbet fizetni. Ha en arra hivatkozom, hogy a lakas altal biztositott hasznossag fair erteke 3 millio, akkor ne adjam el, mert ezek szerint mindenki masnak ez a lakas csak 2 milliot er.)

Hat, ez van...

Mindenesetre ne adjatok fel a csuggedest, ha valamiben nagyon jok vagytok, akkor azert tobbnyire meg is lesztek fizetve. (A kozszolgalati szferat most hagyjuk, mert az szerintem egy szegyen, ami ott folyik, es ez egyforman bune az osszes eddigi kormanynak, mert nem tudtak [vagy nem akartak] megoldani, hogy a kozigazgatas kisebb, hatekonyabb legyen, viszont legyenek megfizetve a dolgozok. Az orvosokkal is az a baj, es ez vezet a halapenzhez, mert egyszeruen eg a pofam, mikor az sztk rendeloben egy tenyleg jo orvos [bar nem mind ilyen, de sok van kozottuk] gyogyit, es en tudom, hogy milyen pofatlanul keveset kap erte, ami attol, amire en ertekelem a szolgaltatast olyan messze van, hogy inkabb sajat magam egeszitem ki. Pl svajcban ha jol tudom nem szokas borravalot adni, mondvan, hogy az ar annyi amennyit a szolgaltatas er.)

udv,

Ace