mika waltari Creative Commons License 2001.01.05 0 0 1144

Ime az igazmondó ,becsületes és korrekt Hegyivadász, aki összekeveri a pingpong labdát a bumeránggal…

Hegyivadász hozzászólások
1056
mika waltari
Igyekszem segiteni. Az mkogy.hu alatt meg nincs fenn a 2001-2002-es SZJA tv. (legalabbis en nem talaltam), de otthon megvan az ado HVG, azt elolvastam. A tv. ertelmezhetö (meg ha nehezen is, szokasos jogasz körmondatok :((( ), az, hogy wizesnek ez nem sikerült, nem meglepetes.
Szoval emlekezetböl, a teljesseg igenye nelkül. Ha nagy hülyeseget irok, ugyis kijavitanak, vagy ha hazamegyek, majd korrigalok.
Adokedvezmeny:
1 gyerek-adomentesseg 400e Ft-ig (MW : de ért valaki hozzá)
2 gyerek-kb. 650e Ft-ig
3 gyerek-1350e Ft-ig
3+ gyerek-gyerekenkent tovabbi 10e Ft havonta
2002-ben a savokat megnöveltek, hogy a kedvezmeny realertekben ne valtozzon, de a konkret szamokra mar nem emlekszem.

1071
mika
Sajna nincs elöttem a tv., de amennyire en emlekszem az 2001-re 400e Ft-ig adomentesseget iger egy gyerekkel. Azaz 2001-ben a peldabeli figuranak nem kell adot fizetnie. De hetvegen majd pontosabban utananezek.
Mi az a -800 Ft az adobol?

1078
Helló mika waltari!
Na, én is megnéztem a tv.-t. Minden Ok a számolgatásoddal. Engem is megszivatott egy pillanatra ez a kibaszott nyakatekert megfogalmazás. Nem értem miért kellett ezt így megfogalmazni. Egyáltalán, nem értem miért kell mindent törvényt többszörösen alárendelt, ezersoros körmondatokban megfogalmazni, lehetőleg hatezer hivatkozással.
Nem osztom egyébként a felháborodásodat a 3000Ft-al kapcsolatban. Ha nyomon követted a korábbi híreket, azokban mindig gyerekenkénti összegről beszéltek, közte erről a 3000 Ft-ról. Szóval ez nem lehetett meglepetés. Ez lett beígérve, és ezt is kaptuk.
Azt meg majd megmagyarázod miért szemétség, ha az egy gyerek után járó támogatásokat 2,5-3%-al növelik reálértékben. Ráadásul ez 2, 3, ill. több gyerek esetén még jóval nagyobb.
Arról nem is beszélve, hogy a változtatás elsődleges célja a 3. gyerek vállalásának ösztönzése. Te meg az egy gyerek után járó támogatásokon füstölögsz. Persze, hogy lehetne nagyobb a támogatás. Mikor nem? De azért a szemétség talán túlzás.

1084
"Azt hirdetni , hogy 400eFt adómentes, hazug beállítás és megtévesztő,csak propagandacélokra jó."
Mika, szerinted mennyi adot kell fizetni 400e Ft jövedelem utan? Mert szerintem 0-at. Ha most nagyon gonosz akarnek lenni, irhatnam, hogy azt hirdetni, hogy 400e Ft nem adomentes, hazug beallitas es megtevesztö, csak propagandacelokra jo. :)

1088

Figyelj csak mika! En itt nyomom az ipart ebben a topicban mar honapok ota. Hidd el, nem sok fejlemeny kerülte el a figyelmem, ha masert nem, azert, mert azonnal figyelmeztettek volna. En nem hirtelen lettem tajekozott, mint te. A 400e Ft meg igenis adomentes, ezzel nem allitottam semmi valotlant.
A hianyolt 3e Ft kommunikalasa pedig megtörtent. Korrekten, a te szavaiddal. Lapozz vissza ebben a topicban, egy rakat hivatkozast fogsz talalni, amiben a havonta, gyerekenkent levonhato adot közöltek. Az, hogy te ezeket nem olvastad, mas kerdes.

1109
Mika Waltari!
Már megint előbb vered a billentyűt, mint átgondolnád a dolgokat, aztán szépen adogatod fel itt nekem a magas labdákat. Mint ezt is itt. Elsőre még nem ütöttem le, de te erőlteted ennyire.
mika waltari 1072-es hozzászólása
"A 400eFt adómentesség igaz. "
mika waltari 1087-es hozzászólás
"Hiszen nem azért adómentes a 400eFt..."

Hozzászólásaid alapján egyértelműen megállapítható hozzá nem értésed, amit arcátlan és pimasz modoroddal próbálsz ellensúlyozni.

A hozzáértésedről:

Nem tudtad a konkrét összeget, nem tudtad a Tb kedvezményt, nem tudtad, hogy a 400eFt nem adómentes csak bizonyos esetekben. 1084,1088!

Az arcátlanságodról:

Te hülyítesz másokat, ostobaságaiddal, ld 1071-es hozzászólásod , és még te kéred számon ha valaki elhiszi neked a valószínűleg egy üveg pálinka mellett született , zagvalékodat.

Ráadásul úgy idézel ,hogy a mondat második felét kihagyod!

Én ezt írtam:

1072
A 400eFt adómentesség igaz.
DE a tv visszaveszi az adójóváírást és a 8% (11 ből 8 a nyugdíjjárulék) 25%-kának azaz a bruttó 2%-ának (800Ft, 40 EFt esetében) a levonását.
Tehát: minimálbér esetén 2001-ben
A 480eFt adója 9600Ft (20%)
ebből le kell vonni az adójóváírást 36000Ft és a fent említett 2%-t , ami 9600Ft.
A 400Eft eső rész adómentes, de csökkenteni kell az adójóváírással és a 2%-os kedvezménnyel.
tehát 80000-36000-8000=36000 éves szinten.
Ez havonta 3000Ft.

1087
Hiszen nem azért adómentes a 400eFt mert valakinek van egy gyereke, és ez a hazug beállítás.

Ezzel a hozzáállásoddal számomra megszűntél vitapartnernek lenni, én elismertem ha tévedtem akár más figyelmeztetett rá akár én vettem észre, úgy gondolom csak így van értelme bármilyen vitának, nálad azonban az önkritika nem működik, csak a megakadt lemez módszert alkalmazod, de különösen felháborító és nagy aljasság úgy idézni valakinek a beírását, hogy félreérthető legyen és így bele kötni.
A katonás topicban egy becsületes hegyivadászt ismertem meg, kár, egy vitapartnerrel kevesebb.