Silan Creative Commons License 2000.12.23 0 0 85
Biztos kevés pénz van a BKV-nál, de a jelek szerint amire akarnak költeni, arra azért tudnak. És szerintem nem a legjobban költik a pénzt. Tavaly meg tavalyelőtt pl. több milliárdos beruházással felújították a csepeli HÉV vonalát. Azt hittem, ettől majd gyorsabb lesz a HÉV, de semmi nem változott, a menetidő ugyanannyi. (Mellesleg a HÉV rémes lassan áll be a megállókba, irtó hosszú ideig csak fékez, fékez, fékez... nem győzöm kivárni, míg végre megáll. Mintha nem is HÉV volna, hanem Boeing 747-es repülőgép. Nem valami korszerű a technológia!) Miből volt pénz a HÉV-vonal felújítására? Én azt hallottam, hogy ezt nem hitelből csinálták, hanem saját forrásból. Azt a pénzt nem lehetett volna inkább járatsűrítésre fordítani? Aztán meg a buszmegállókat újrakövezik, kicsinosítják, marhaszép utasváró pavilonokat raknak ki, stb. Ez ki a fenét érdekel? Ha gyorsan jön a busz, a nyavalyát se érdekli, ha nem szép a buszmegálló. A járművön se az érdekel, hogy szép legyen az ülés kárpitja, ha közben a nyakamba szuszog a másik utas, mert olyan tömeg van. Szóval szerintem vannak azért elfekvő források a BKV-nál, csak éppen rosszul használják fel: kozmetikai csinosítgatásokra, az "image" javítására fordítják, ahelyett, hogy az utazási szolgáltatást javítanák. Meg aztán egy rakás helyen lehetne az egymáshoz csatlakozó járatok menetrendjét összehangolni, csak ehhez nincs elég eszük. Ja igen, és a legfontosabb az volna, hogy vegyenek néhány tartalék buszt, hogy járatkimaradásnál legyen mivel pótolni. Szerintem nyugodtan meg tudnák venni, ha akarnák. De ezeknek csak a buszmegálló kikövezésén jár az eszük...

És ha már panaszkodom a BKV-ra: a csepeli HÉV-en egy ideje egyenruhás biztonsági őrök járnak. Nagyon ellenszenvesek, fasisztoid külsejűek, úgy néznek ki mint a kommandósok vagy az SS-legények. A megállóban is és a HÉV-en is leülnek, elterpeszkednek, foglalva a helyet az utasok elől. Egyébként nem csinálnak semmit, röhögnek, kihívóan megnézik a jobb nőket, dumálgatnak a talkie-walkiejukon. Csak tudnám, hogy mi a fene szükség van rájuk. Nem szívesen utazom együtt ilyen alakokkal. Na ezeknek a bérét is meg lehetne takarítani.