vip Creative Commons License 2000.12.23 0 0 81
Nekem egy dolog be szokott jönni a metrónál.Ha ugy megyek feléjük,hogy a pénztárcámban vagy a táskámban "elmélyülten" matatok, valami oknál fogva eddig sosem kérték el még tőlem a "jegyet vagy bérletet". Tényleg nem tudom,miért,de be szokott jönni.
Nomeg lenne egy kérdésem is. Idén lettem egyetemista, a középsulis diákomra viszont szereztem érvényesitőcimkét egy havertól.Ráadásul egy olyan cim van ezen a diákon,amin már rég nem tudnak elérni(azóta 2szer változott az ideiglenes lakcimem, és az is egy ideiglenes cim volt,ráadásul arra vigyáztam,hogy átjelentkezés után postai átirányitás ne történjen meg).A multkor a gödöllői héven egy büdösszájú ellenőr(mind az egyébként)azért birságolt meg,mert nem tudtam,hogy a gödöllői állomáson kötelező a kiegészitőjegyet a pénztárban megvenni(bezzeg 2 megállóval odébb már nem).Ha nem lett volna ott a törött(!) lábú barátnőm,egyszerűen leszálltam volna,de őt nem akartam otthagyni.Nade lényeg a lényeg,ezt a diákot adtam oda neki,anyám nevének persze egy kimondhatatlan családneved irattam be, viszont van egy dolog,ami aggaszt.Elvileg ugyanis a diákon ott van a nevem, a születési helyem és dátumom is,ami helyes.Ez alapján nem találhat meg az a hires behajtó cég,ami a büntetés be nem fizetésekor aktiválja magát?És ha meg is találna, elfogadható érv lenne,hogy "én már eldobtam azt az igazolványt,hisz van új nekem, biztos valaki visszaél vele". Várom a véleményeket!

Szép Karácsonyt mindenkinek, még a büdösszájúaknak is,a fene vinné el őket!