hal9000 Creative Commons License 2000.12.21 0 0 4754
Na egy új kaland "csodálatos" repterünkön.
Tegnap 11.50 körül zizzenek ki a reptérre, mert barétaim érkezének vala Amsterdamból, illetve messzi Ámaerikából, szóval ahogy megérkeztem a terminál épület elé, nézem a táblákat departure erre, arrival arra. Borítok le Arrival irányába, közben stírölöm a 767-200ER-t, (LHB), ezért kicsit eltévesztettem, és véletlen a másik sávban kötöttem ki, amiben a taxis hiénák ácsorognak. Sebaj mondom magamban, a legközelebbi lehetőségnél visszagurulok a parkoló felé, és talán meg is tudok állni. Elémugrik egy rendőri szerv, letekerem egy picit az ablakot (fél éves lányom épp elaludt a gyerekülésben), mondom neki, legyenszives halkan, mert alszik a pici. Erre beszól jó hangosan, hogy látom a gyereket. Lányom erre oááááááááá. (Na ezért amúgy is harapok, de ezt besoroltam a patkánykodás kategóriába) Közli velem a szerv, hogy rendkívül súlyos szabálysértést követtem el,mert behajtottam a "mindkét irányból behajtani tilos" tábla mellett ezért ő most feljelent. Na kb tiz perc meggyőzés után, (sok szép érdekes papír van "véletlen" a forgalmimban), elengedett.
De most jön a lényeg:
Mennem kellett még egy kört, mert nem volt parkoló. Van tényleg egy tábla egy betonoszlop mögé eldugva. A tábla egy mindkétirányból behajtani tilos, eddig jó. De alatta egy szem tábla van annyi, hogy BKV.
A kresz szerint, ez azt jelenti, hogy a BKV-n kívül mindenki behajthat oda!!!
Szóval ismét kitettek magukért repterünkön a "rend őrei".
Bocs, ha off voltam, de nagyon nem szeretem (az ilyen és ehhez hasonló dolgok) miatt pici repterünket!