Kerecsen Gábor Creative Commons License 2000.12.18 0 0 805
Kedves GT!

Következő a probléma: Néhány napja csikorog a verda (2000, 1.6SX + klima)levegőfújó ventillátora. A kesztyűtartó felőli magas hangú idegesitő nyikorgó hang, ha kikapcsolom a ventillátort lelassul, majd megszűnik. Korábban olvastam, hogy Neked is volt hasonló problémád, amelyet a ventillátorba beakadt szemét okozott. Amennyire tudom a klimás SX-hez eleve jár a pollenszűrő, amely megléte a ventillátor koszolódását eleve kizárja. Igy vagy nem kosz, vagy kilopták a szervizben a pollenszűrőt. A verda még garanciás, azonban ha elviszem a márkaszervizbe biztos, hogy nem derül ki mi a baj, különösen a szűrő hiánya.
Kénytelen leszek magam szétszedni. Amennyire korábbiakból le tudtam venni a p.szűrő egy hosszúkás műanyagfedél alatt van, melyet két csavar tart, az utasoldali ablaktörlő alatt, közvetlenül a motorházfedél eresze alatt. Ez az? Namost, ha ezt leszedem akkor kell találjak alatta egy pollenszűrőt? A ventillátort látni fogom, esetleg meg is tudom pucolni, vagy kell még valami szerszám, speciális fogás is? Ha nincs pollenszűrő elveszitem a garanciát, ha egy utángyártottat teszek be sk?
(a méreg megesz!)