madjoe Creative Commons License 2000.12.06 0 0 7552
:)
Kard kontra karateka: altalaban gyermeteg, de lattam egy qurva jot is. A kardos egy kendo(iado/jodo/battodo...) mester volt, mig a karates reszt egy idosodo japan hustorony jatszotta. A technikak eltek, es mindig megvolt a most en hibaztam o nyert, most o hibazott en nyertem resz. Legalabb is igen tanulsagos volt, bar latvanyban elmaradt az atlagtol.
Wazull: regi stilusoknal meg elo, elofordul a "kardelvetel". Egy , amit en is tanultam: kard tul kozel (vagy elrontotta a szurast), jobb kezem befog az o ket keze kozott a markolatra, bal kez pedig a penge vege fele felulrol ratapad a kardra(hulyen nez ki, de telleg nem vagom meg magam, meg pusztakez eseten sem, hatmeg a kesztyuben), ezutan jobb kezzel a markolatot beletolom az allaba, mialatt a bal kez vezeti felfele a vagast, es pancel alatt combot, lagyekot, vagy hasat vag, fent o mar nem tudja tartani a kardot en levaltok es kesagiri. Ellenem, ha nem talatam el az elso tamadassal a mestert, mindig mukordott, ha kezdobb probalta, derekban elvagtam masodik tamadaskent. Nekem neha ment, de egyszerubbnek tunt allcsucsonvagni az ellent, ha mar egyszer elhibazott. :)