Chrys Creative Commons License 1999.02.07 0 0 168
Kedves Jégcsákány!
Természetesen minden nőnek jól esik, ha megtetszik más férfiaknak is. Én ebben az esetben, jólesően nyugtázom, hogy az illető kitüntetett a figyelmével, és ebben ki is merült a (kaland). Mert mi is történne, ha tovább mennék? Részem lenne, egy szexuális élményben, ami lehet akár nagyon jó is, és rendszeres is. Hogy megváltoztatná-e a kapcsolatunkat nem tudom, de úgy gondolom, hogy igen. Először is nem hiszem, hogy tovább tudnék vele élni hazugságban, ebből következik, hogy valószínűleg, nem lennék képes eltitkolni előtte. Ezért úgy gondolom, hogy a kapcsolatunk rossz irányba változna. És a belém vetett bizalma, visszafordíthatatlanul csorbulna. De nem ez az oka annak, hogy nem csalom meg, hanem az, hogy nincs okom megcsalni őt. Tehát mit veszítenék a hűtlenséggel: a bizalmát, a hitét bennem, a hitemet magamban, vagy akár a házasságomat. És mit kapnék: Szexet. talán jót, vagy jobbat, vagy akár mást. Ha mindezektől eltekintek, akkor sem hiszem, hogy megerősítené az iránta érzett szeretetemet. Azt pedig semmiképp nem gondolom, hogy több lennék, vagy többet kapnék az élettől, ha lefeküdnék mással is. Arra volt elég időm, mielőtt úgy döntöttem, hogy összekötöm vele az életem. Szó nincs arról, hogy rózsaszín ködben élek, ez 11 év után természetes. De ha sikerült jól kifejeznem magam, akkor érted, hogy egy-egy kihagyott lehetőség után, miért nézek boldogan a szemébe. Ilyenkor kicsit a köd is előjön.
Nagyon sok nő van, akik ha nem is pont így, de hasonlóképpen gondolkoznak. Akik hűek maradnak, azokat is különböző okok inspirálnak a hűségre. Akik viszont félrelépnek, azok a legkülönbözőbb okokból teszik.
Boldog lehet az ember így is, meg úgy is, a kérdés csak az, kinek mit jelent a boldogság.
Chrys.