Duda Creative Commons License 2000.11.27 0 0 1000
CC!

Latom nem birod megerteni amit irtam, ismet csak magamat tudom ismetelni:

"egyreszt, en nem beloled eloskodom. a kozalkalmazotti statuszbol adodoan nem piaci erteken kapjuk meg a fizetesunket,"

1. ha olyat kutatsz, ami senkit nem erdekel, es 0 a haszna, akkor minek kutataod, kidobott penz az egesz, igy megiscsak mas tart el
2. haszonos dologot kutatsz, csak sajnos nem fizetnek meg. Itt valaki hibazik. Ha tenyleg hasznos, akkor azt valaki finanszirozza. Meg az olyan dologokat is aminek kezzelfoghato haszna nincs (csillagok, osrobbanas, elmeleti mat) nonprofit cegek/kormanyok finanszirozzak, vannak ra kulfoldi palyazatok stb. Ha te ehberert dolgozol az azt jelenti, hogy valaki nem vegzi el jol a dolgat, nem talaltad meg a 'vevot' nagy valoszinuseggel igy a kutata eredmenye se lehet tul hasznos (hisz akkor csak kellene valakinek). Igy -nem sajat hibabol- olyan dolgot csinalsz ami nem hasznos -> masok tartanak el.

"tehat nem arrol van szo, hogy emiatt toled von el tobbet es azt nekem adja, hanem nem szed el tolem annyit. azert ez jelentos kulonbseg"

Hogy ez mennyire jelentos kulonbseg mar 100szor leirtam, azt is megadtam, hogy a te adokedvezmenyed elentetelezesehez az en adom 10%-al emelkedett. Tehat itt nem keletkezett egy felesleg, ahogy elottem leirtak, hanem tolem elveszik es neked adjak (abban a formaban, hogy tolem tobbet vesznek el,. toled meg kevesebbet) es ez nekem nem nagyon tetszik.

"miert pont ez zavar"

Nem csak ez zavar, de ebben e topicban errol van szo. Tocsikozni mashol kell.

"mikozben a kormany deklaralja, hogy
elsosorban a kozepretegeket kivanja tamogatni"

Azt is leirtam, hogy a gyerektamogatas az eppen nem a kozepretegeket tamogatja. SOt, a vele jaro extra meretu elvonas (50% ado) eppen a kialakulasat veszelyezteti ami egy nagyon karos folyamat. Igy nem kozepretegek lesznek, hanem mindenki szegeny marad.
(ja a tanarok sehol sincsenek agyonfizetve... cserebe ott a rengeteg szabadsag, rovidebb munkaido, hosszu elet - egy nyugdijbiztositos mondta, hogy be ne lepjunk oda ahol sok a tanar, mert azok 100 evig elnek <- mielott nkem esnetek ez nem baj, csakitt van az ellentetelezese az alacsonyabb fizunak)

Előzmény: cc (999)