punkcsiga Creative Commons License 2000.11.26 0 0 76
Kedves Pelle Andrea es Kedves Tobbiek!

Miutan atolvastam az osszes hozzaszolast a topicban, ugy erzem, nekem is szonom kene par dologban, meg biztos lesz kerdesem is.

I. Katonasag:

A batyam drogosnak vallotta magat, megkerdeztek mit hasznal, mire a fuvet vetette fel. Azt mondtak neki: a, az semmi! Kenytelen volt bevetni a tartalek-otletet, szerintem zsenialis: valtoruhat vitt magaval persze, es jol behugyozott :-))) Ezzel es a sok elmebeteg pofazasaval erdemelte ki az "E"-t.

II. Tesztek:

Egy baratom a Nyiro Gyula Korhazban dolgozik mar vagy 10 eve. Voltam a hulahazban is, tok nagy buli, de nem ez a lenyeg: vizeletvizsgaloval probalgattuk, mennyi ideig mutat ki spanglit: egy konnyebb este utan max 2 nap, egy Diaxiget utan majdnem 4 napig jelez. A vervizsgalat SOKKAL TOBB ido, minimum 3 het, mire vegleg kiurul.
Magyarorszagon a rendorsegnek arra sincsen penze, hogy a betores soran keszitett fenykepeket elohivjak/nagyitsag. Ebbol kifolyolag a legtobb esetben csak "gatyi" vizelettesztet hasznalnak, amit elutasithatsz, ahogy mar mondta Pelle Neni is!!! A tapaszt/ a vervizsgalaltot csak komolyabb ugyekben hasznaljak tudomasom szerint, autos igazoltatasnal, jarorozes soran NEM alkalmazzak oket!

III. Fankzabalo kocsogok (rendorok)

Csodas rendorallamunk pitbulljai a legtobb esetben ugy szivatjak meg az alkalmi fogyasztot, hogy HAZUDNAK NEKIK. Ez egy eleg egyszeru dolog, mert egy embert, aki nincs felkeszulve erre/van alapja a gyanusitasnak pillanatok alatt vallomasra kenyszerithetuk akarata ellenere. Paraztatas csucsszinten. SOKSOKSOK esetben, miutan a gyanusitott+csaladja atlatnak ezen, visszavonjak a vallomast, a csalad ugy hozza ki elozetesben levo fiat/lanyat, hogy az ellen vallomast tevo csaladokkal/emberekkel berszel, vonjak vissza ok is a vallomast. A lenyeg, ha barmivel gyanusitanak: TAGADJ, mondd, hogy beszelned kell ugyveddel, ne mondj nekik semmit!!! Minden, amit ekkor mondasz, felhasznalhato ellened, meg akkor is, ha kesobb visszavonod (azt hiszem...). Szoval ovatosan a zsarukkal.

IV. Videk

En most koltoztem el Pestrol, ahol ugye divatosnak mondhato a fuvet/jointot abrazolo polo/pulcsi/miegyeb. Mashol ezert mar "harapnak, itt, ahol most tanulok, mar NAGYON kell vigyaznom, nem lehet felelotlenul szivogatni mindenhol. Az a kb 100 fos tarsasag, akivel itt osszekerultem, csak elvetve tartalmaz fuveseket, de beloluk 3nak van rendorsegi ugye....:-((( Ok figyelmeztettek, es igazuk van!

V. Heroin

Nem hivatalos informacio szerint, ha az allam "termelne" a heroint, kb 100 forintba kerulne 1 g. Ha ezt adnak el/adnak oda a regisztralt narkosoknak, elkerulheto lenne az, hogy megelhetesi bunozest csinaljanak ebbol, napi soksoksokezer ft kart okozva. Persze azert ez sokkkkal osszetetteb kerdes...

VI. A torveny

1999. 03.01. A lexarabb nap volt tavaly. Ezt nyilvan sokan erezzuk igy. :-/
A torveny valtozik-e? Ha realisan akarunk gondolkodni, azt feleljuk: soha. Miert? Csak azert, mert ha barmelyik kormany enyhitene, abbol OOOOORIASI nepszerusegcsokkenest okozna maganak, mivel az ellenzek es az egesz orszag azt uvoltene: rohadt drogosokat tamogato szemet banda! Hat ennyire egyszeru. Mellesleg, mukodott itthon egy drogprevencios tarsasag, ok az MSZP alatt kezdtek munkajukat. Az gyik vezetoje ennek a szarnak egy baratom volt. Konferenciakat szerveztek, miegyeb. A munkajukat semmisse nyilvanitottak, szemetbe dobtak a kormanyvaltaskor, es jott ez az uj verzio...:-((( A baratom azt mondta, 3 fele drogpolitika van a vilagon: A) Hollandia-fele (europaban terjed, ha lassan is), B) Amerika-fele: NULLTOLERANCIA, (ez lett most nalunk is az igeretek ellenere...) C) Nemetek-fele: az elso ketto kozotti allapot, ez uralkodik egyre tobb helyen, sok helyen ennek resze a fu dekriminalizalasa, vagyis, hogy kulonvalasztottak mar a tobbi drogtol, de ez persze nem legalizalas.

Na, mostanra elfaradtam, meg dolgom is van mar, meg ehes is vagyok, ugyhogy abbahagom...:-)

Lanyoknak: Puszi:********
Fiuknak: pacsi!

Give Peace a Chance

PunkCsiga

PS: itt egy allati-jo kis kep!!!
http://www4.telge.kth.se/~d99_kme/