Barnamaci Creative Commons License 2000.11.21 0 0 737
Hello Gecca!

Csak támogatni tudom az előttem hozzászólókat, mindketten elég hozzáértőnek és objektívnek bizonyultak többször autó kérdésben.

1.2-es Bravot vettem augusztus közepén, azóta 6800 km van a kocsiban. Eddig felfedezett negatívumok:
-kicsit "érdes" váltó
-nyöszög a hátsó rugó
-gyenge kézifék (állítás kérdése csak)

Nem tudok nyilatkozni az 1.4 motorrol csak "hallottakat" tudok írni, miszerint jobb az 1.2-es motor. A városi forgalomhoz szvsz bőven elég a dinamikája a motornak, mivel a motor pörgős a váltó pedig elég rövid áttételezésű. Én 2/3 - 1/3 arányban országúton vezetek. Az átlagfogyasztás pesti forgalomban (dugó, dugó hátán aztán ha megindulnak 70-80 km/h) könnyen 6 liter/100 km-en tartható, ha te sórolósabb vagy elérheted a dízelszerű fogyasztást is. (nekem eddig csúcs országúti 80 mellett 4,6 l/100 km) Szóval takarékos ez a motor.

Az 1.4 ről 10-13 literig hallottam a városi fogyasztását. Tehát a fogyasztási különbözet (5 liter difivel számolva) 34000 km alatt jön be városi használat esetén. Ha cégautóként használod akkor ez kb 1,5 év. Igaz ebben nincs benne az általad is írt felszerelésbeli különbségek.

Előzmény: Gecca (734)