harm Creative Commons License 2000.11.20 0 0 26

1000 bocs -meg egy anyamedve- amiéert előbb nem jelentkeztem, de be voltam havazva...

"Nem tudja valamelyikőtök, hogy miért szorultak vissza annyira a hagyományos légpisztolyok?"

Nem tudom, de amire én tippelek: Szó lehet arról is, amit Gvass írt, de amiért én nem vennék hagyományos légpisztolyt az a következő, hogy egyfelől gyengék. Gyengék, mert kicsi a dugattyúházuk, ezáltal kicsi a lökettérfogatuk, azaz kevés levegőt tudnak átpumpálni a csövön. A rugójuk is gyenge, hiszen erősebb rugót ilyen rövid csővel nehezen bírnánk felhúzni (tessen szíves a nyomatékra és erőkarra gondolni). Másfelől azért nem vennék, mert lövés közben erősen bemozdulnak, ezáltal pontatlanok. Bemozdulnak, mert míg a légpuskát két kézzel masszívan megfogom és harmadik pontként még vállgödörbe is beszorítom, addig a légpisztolyt csak egyetlen kézzel tartom. A légpisztolynak a tömege is eléggé kicsike, ami intenzívebb bemozduláshoz vezet. Nagyvonalakban ezért nem vennék hagyományos légpisztolyt. Ami még szerintem közrejátszott a visszaszorulásukban, hogy megjelentek a létező éles maroklőfegyverek többlövetű széndioxidos másolatai, amelyek jobban vonzzák a vásárlókat.

A lámpagyári FÉG-ről meg annyit, hogy strapabíró jószágok, bár elég formátlanok. Ez utóbbi megállapításommal ellentétes ugyan, hogy kb. egy éve láttam a boltokban FÉG 527-est (5,5 mm), amely dizájnos, kézhezálló formájú és szép felületkezelésű darab volt (gondolom, a 427-es (4,5 mm) is olyan lehet). Kézhezvételkor nem is gondoltam rá, hogy ez egy FÉG cucc, azután meg jött a ledöbb. :-) Csak azt sajnálom, hogy a légpuskagyártás újraindításával nem indították be az LG14V és 15V gyártását is. Ezek 4,5 ill. 5,5 mm-es merevcsövű, alsófelhúzókaros modellek. Meglehetőst rondán néznek ki ugyan, de elég pontos jószágok. "V" nélkül IMHO eléggé rossz fogású vékony agyazást kaptak rövid tusával, "V"-vel -mint vadász-, pedig vastagabbat és hosszabbat ami egész jó fogást tett lehetővé.

Üdv, Harm