szalka Creative Commons License 2000.11.14 0 0 35
"Egyedül a ponthatárokból viszont nehéz bármilyen következtetést levonni, hiszen ezt részben a felvételi keretszámok bővülése is magával hozta. "
Igen pontosan ennek a hihetetlen nagy felveteli pontszam esesnek tobb mint 30 !! pont nehany ev alatt IT szakma eseteben(ami igazan nem lehet mondani, hogy nem a jovo szakmaja) en spec csak ket dologgal tudom magayarazni:
- A tandij + a koleggiumi es alberleti tamogatas elvetele , + osztondij nem realerteku novelese. + a tankonyvek dotaciojanak megvonasa/csokkentese, azaz a szegenyebb szulok gyermekeinek a felsooktatasbol kizarasaval. Azaz nem a legjobb kepessegu gyerekek mehetnek tovabb tanulni, hanem csak az a reteg, akinek a szulei megengedhetik maguknak
-Az egyetemek tamogatasanak megvonasai , vagy finomabban szolvaa tamogatas nem novelese, azaz realertekben valo csokkenesetes es az a helyzet, hogy az egyetemek tamogatas beiratkozott hallgatok darabszama utan kapnak fejpenzkent . Aminek egyenes kovetkezmenye, hogy vegyunk fel minnel tobb embert, aztan majd kiszorodnak, vagy lesz valahogy hozzaallast szuli az egyetemektol.

Szerintem mindket dolog eleg rovid uton teljesen tonkreteszi az eddig vilagszinten jonak minosulo magyar egyetemi oktatas szinvonalat.
Az elso azert mert nem a legjobb kepessegu diakok lesznek tovabbkepezve. A masik meg azert, mert ebben a helyzetben az egyetemeken az oktatas szinvonala is csokken hisz mikor eloall az a helyzet, hogy egyszeruen a felvett hallgatok szama tul nagy ahhoz, hogy a biologusoknak, kemikusoknak labor gyakorlatot lehessen biztositani, mikor a programozoknal a geptermi Zh csak alom, mert annyi Pc az egesz egyetemen nincs mint egy teljes evfolyam, sot mar eljutott oda sok egyetem, hogy mar egy szimpla irasbeli dolgozat megiratasahoz sem eleg nagyok a leghatalmasabb eloadoi, mert annyira megnovelte a keretszamot.

Szoval eddig legalabb Mo-n kepzett szakemberekre buszkek lehettunk, hogy az kepes versenyezni a vilag tobbi orszagaval, de ez szvsz mar nem sokaig lesz igy.

Előzmény: Kagakusha (31)