lp Creative Commons License 2000.11.06 0 0 1099
Eugen73
Nem vigasztaláképpen mondom, de nekem is ilyen volt az alapjáratom - ingadozó - egészen addig, amíg végképp eltűnt. Már hetek óta úgy jártam, hogy bal lábbal fékeztem, jobbal pedig megpróbáltam életben tartani a motort. Szerencsére automata. Úgyhogy ma reggel végre elvittem reparálásra a Szikiékhez. Ha sikerül megcsinálniuk, megkérdezem mi volt a hiba, és közzéteszem.
A téli-nyári vagy négyévszakos gumi kérdésre az a véleményem, - nem saját kútfőből, de szerintem ez a korrekt - hogy egy ilyen méretű (tömegű) és teljesítményű autóra már illik évszaknak megfelelő gumit tenni. A négyévszakos gumi ugyanis kompromisszum - se nem nyári, se nem téli. Kis autókra biztos megteszi, ezért van az, hogy főleg kis méretekben lehet kapni. Nem is lehet spórolni vele, csak átmenetileg, egy garnitúra négyévszakos gumi pont fele annyi idő alatt kopik el, mint két garnitúra téli-nyári. Én idén vettem előszőr téli gumikat, mert tavaj önhibámon kívül volt néhány nagyon meleg helyzetem. Most várom a különbséget.