Fefe2 Creative Commons License 2000.11.03 0 0 228
Üdv mindenki !

Most vettem észre, hogy van ilyen topic. Én eddig abban a tévhitben éltem, hogy az én jogsim extrém drága volt. 1998 júniusában kezdtem, decemberben kaptam meg a jogsit, és kb. 75 ezrembe került. Inflációt beleszámolva kb. átlagosnak tekinthető az itt leirtakhoz képest. Érden, a STOP autósiskolában tanultam, rutinon kapásból a kötelező 4 helyett 10 órát vezettettek velem, de legalább elsőre átengedtek. Forgalomban az első vizsgámig kb. 40 órát vezettem. Vizsga előtt az oktatóm mellékesen megjegyezte, hogy nem olyan nagy baj, ha elsőre nem sikerül, meg másodikra sem, majd a harmadik vizsgámat meg lehet segiteni egy kis pénzzel. Első vizsgán frankón bele is fékezett 2 perc után, egyetlen kocsi jött balról, kb. 1000 km-re volt, és egyáltalán nem mentem ki elé, csak annyira mentem előre, hogy a fáktól lássam, jön-e valami. Másodszorra teljesen minimumra vette az alapjáratot (addig jó magasan volt), néhányadik lefulladásnál megvágtak. Harmadszorra az előbb emlitett módon átmentem. Korrupció rulez. Természetesen oktatáson megtanulni vezetni teljesen reménytelen. Azóta már kb. 20000 km-t vezettem saját kocsin, nagyrészt egyedül, szerintem már viszonylag jól vezetek, de szinte minden nap csinálok valami olyat, amiről aztán megállapitom, hogy nem volt jó húzás. A frissen jogsit szerzett emberek ezt még csak nem is érzik, ezért aztán elég veszélyesek. (nyilván én is az voltam).