Nibiru Creative Commons License 2000.10.31 0 0 487
"Viszont legalább nem kérkedik vele. "
Gondolom, hogy ez nem célzás volt, ha igen, akkor örömömre szolgál, ha valaki a dalai lámával hasonlít össze, de én nem vagyok erre méltó, úgy is mondhatnám, hogy a lábnyomába se érek.
Ha nem célzás volt, akkor gondolom az amolyan Gyurcsok-félékre gondoltál, hát az meg az én lábnyomomba... :)

Materializmus alatt én azt értem, hogy ha valaki "meg van győződve róla" hogy az anyagi világ felett nem létezhet semmi az azt irányító valami.
A kvantummechanika, meg a fizika, és más tudományok nagyon hasznosak az ember számára, és leírják az empirikus és kevésbé empirikus világ működését, de nem ad magyarázatot az emberiség alapvető kérdéseire.
A tudás megszerzése az ember legfontosabb feladata. De nem adják ingyen. Az édenkerti almában nem volt benne a tudás, csak a lehetőség a tudás megszerzésére. De már ez a lehetőség is óriási dolog. Az ember tudja, hogy egyszer talán tényleg meglátja a Big Picture-t, azaz a Nagy Képet, azaz megérti például, hogy mi az élet értelme, hogy nagyon leegyszerűrítsem a dolgot.

""Hinni csak olyasmiben lehet, ami nem kézzelfogható, legalábbis nem mindenki számára."

Ez mondjuk igaz a számítógépre is."

Igen, meg Zorán is hisz. :)

Előzmény: Sysygy (483)