Sysygy Creative Commons License 2000.10.31 0 0 483
"van valami kisugárzása a lényének, ami azt mondja, hogy: "Én TUDOM. Nekem NINCSENEK kétségeim" "

Viszont legalább nem kérkedik vele.

"amik a materiális világ működési mechanizmusából nyilvánvalóan adódnak"

hohó! most te mit értesz materializmus alatt?
a kvantummechanikát hova sorolod?
a kvantummechanika mindenre (már ami a hatáskörébe tartozik) nyilvánvaló választ ad?

"Nincs meg neked véletlenül videókazin?"

Sajnos eltaláltad. Nincs meg. Én is csak az utolsó 15 percet láttam. Annyira magával ragadott, hogy nem is gondoltam rá, hogy felvegyem.
Na az ilyen műsorokat szeretem. Meg amikor volt a Popper Péter műsora a MTV-ben.

"Hinni csak olyasmiben lehet, ami nem kézzelfogható, legalábbis nem mindenki számára."

De ha hitről van szó, akkor nem kell bizonyíték sem.
Igaz, akkor nincs vitaalap, de nem is érdemes vitázni hitkérdésekben (tegnap láttam a Düh napjai vagy milyen című összeállítást a Híradó különkiadásában az Izrael vs. Palesztína ügyről :-( )
Ezért nem értem, miért hozod föl példának a Mária-jelenést.
Ha bizonyítható jellegű lenne (materialista), akkor már nem tartozna a hit világához.
De mivel nem az, így bárki azt hisz róla, ami neki tetszik. De ez soha nem lehet ok arra, hogy emberek haragudjanak egymásra.
(a fizika nem mondja, hogy nincs, csupán nem foglalkozik vele, mert a saját eszköztárával nem feldolgozható)
(ha meg élménybeszámolókról van szó, akkor az valóban lélekbúvárokra tartozik, ahogy Újlaki mondta - bár kissé erősen fogalmazott :-)) )

"Hinni csak olyasmiben lehet, ami nem kézzelfogható, legalábbis nem mindenki számára."

Ez mondjuk igaz a számítógépre is.

Előzmény: Nibiru (481)