srad750 Creative Commons License 2000.10.25 0 0 157
sziasztok,

néhány hozzászólás elolvasása után, elhatároztam, hogy most akkor én is előterjesztem az általam jónak vélt megoldást:

1. vannak az ALL SEASON gumik (ilyen a legtöbb gumi) ezt célszerű használni az év nagy részében, amikor már nincs hó+jég és a hőmérő is 0 fellett táboroz; mindezt mondjuk alufelnivel

2. télen+hidegben téli gumi lehetőleg acél felnivel, hogy a sózás ne csessze el a szép felnit; végső tartalékként hólánc a csomitartóban

a gumi márkáját tekintve teljesen mindegy, hogy Barum vagy Michelint vesz az ember ígyis úgyis óvatosan, megfontoltan kell közlekedni csúszós úton, ami viszont fontos az abroncs mérete!
ahogy már az elhangzott a minél keskenyebb gumi a jó választás a hóban+jégben, probléma ott jelentkezhet, hogy akinek gyárilag mondjuk 15-ös felnije van, annak célszerű 14es acél felnit és nagy peremű téli gumit venni, mert 15ös felnikben már nincs (úgy tudom) annyira keskeny, amire egy 175ös gumi felfeszülne

a téli gumizás optimális megoldása azért ismeretes számomra, mert Pesti vagyok, de minden héten (télen-nyáron) a Mátra túloldalán járok, ez a 24-es főút és ott jóformán decembertől-márciusig jóval mostohább körülmények uralkodnak, így kénytelen voltam(tunk) beletanulni