tcaoe Creative Commons License 2000.10.12 0 0 160
Szia Dundi!
Aranyos volt ez a hozzaszolas, sajnalom, hogy neked igy sikerult. Nala nem lehet az elvegzett munka 80 szazaleka svarc, mer a kedves szomszedok azonnal rakuldenek az apeh-et(ezert irtam, hogy felos). Pontosan arrol van szo, hogy ott nincs kis melo, sok szoveg. A celszerszamok es muszerek beszerzese pedig a munka elotti feladat. Elarulok neked valamit: a celszerszamok muhelyrajzait megadjak a szerelesi segedletek. Ezek alapjan azokat le lehet gyartani. Egyebkent igy ismerkedtem meg vele, azert jott hozzank, mert nehany szerszamot keszittetett, es soha nem lettek az altala elvart pontossaguak. Tanulni minden muszaki szakmaban kell, ezt nem ertem. Vagy a markaszervizben nem kell? Adminisztracio: ez tenyleg nem egyszeru, de meg el lehet viselni. Viszont ket szemely eseten ez jelentosen egyszerubb. A becsulet es a lelkiismeret szerintem ket kulon dolog. Maradjunk annyiban, hogy a markaszervizekben a szerelok hozzaertoek. Ekkor a becsulet dolga, hogy a szerviz mit javit meg, es mit szamol erte. Altalaban ez nem fedi egymast, de mindegy. A lelkiismerete pedig az, hogy egy valamiert nem uzembiztos autot a gazdaja tajekoztatasa nelkul kiengdnek-e az utcara. Es ez is gyakran elofordul. Persze, ha ok se vennek eszre a hibat, akkor O.K. a dolog emberi szinten. De mivel az elso kikotes az volt, hogy hozzaertoek,ez termeszetesen lehetetlen. Nem bantottal meg, konnyebb is lenne nekem, ha nem ertenek hozza. Igy sajnos nekem kell olyanokat magyaraznom, hogy adagolot allitani hideg motornal kell, es meg a szervizvezetot is kihivtak a problema megvitatasara(ez egy ford szerviz volt). Ja, jut eszembe, mivel magyaraznad, hogy eddig 8 esetben allittattam markaszervizben adagolot, ebbol egy esetben sikerult ugy, hogy leautoztam 300 km-t, es csak utana vittem rendes adagoloshoz, a tobbi het esetben pedig azonnal irany az adagolos. Egyszer sem kuldtek el, hogy mi ezt nem tudjuk megcsinalni....
Előzmény: Dundi (157)