Pelle_Andrea Creative Commons License 2000.10.11 0 0 40
Kedves doodoo!
Adós maradtam egy válasszal:
A munka törvénykönyve előírja, hogy a munkavállaló köteles munkára képes állapotban jelenni meg a munkahelyén. Ennek meglétét a munkáltató jogosult és köteles is ellenőrizni. A munkavállaló nem lehet alkoholtól befolyásolt állapotban, ebből következik, hogy kábítószertől befolyásolt állapotban sem lehet munkát végezni.
Az ellenőrzés módja nincs szabályozva. Vizeletvizsgálatot nyilván nem végezhet a fönök, vért sem vehet, de elküldheti a dolgozót ilyen vizsgálatra. A munkáltató a vizsgálat alapján tudomására jutott adatokat harmadik személynek nem adhatja át, vagyis ha a drogteszt pozitív, nem jelentheti fel a dolgozót. Más a helyzet, ha a dolgozónak nem a vizeletében, hanem a zsebében találnak drogot. Ekkor már értesíthető a rendőrség.
Egyelőre Magyarországon nem terjedt el a munkahelyi drogteszt, de nem kizárt, hogy rákattannak.
A témáról tudnék még bővebben is értekezni, de a kérdésedre ennyi a válasz.

üdv: pellea

Előzmény: doodoo (36)