egoaxa Creative Commons License 2000.10.03 0 0 619
Udv mindenkinek!

A SAABrol egy kis privat.

Amikor kicsi voltam mindig nagy gyonyoruseggel figyeltem a SAABokat. Akkor a 99 esek mentek. Mondjuk ez nemi tulzas, mert nem hiszem hogy tul sok volt beloluk itthon 20 evvel ezelott.
Nekem mar akkor nagyon tetszett a formaja. Az auto olyan mint egy ruhadarab. A dzsogingokat mindig utaltam, hiaba szep fenyes megis undorito.
A SAAB oknak egyeniseguk van, es ez vitathatatlan!

A nyolcvanas evek vegen egy kicsit laktam Svedorszagban. Ott ugy alakult hogy Volvoval jartunk. Akkoriban mar nagyon szerettem a 900-asokat, csak arban elerhetetlen volt.
Vett a baratom egy 99est.
Ossze is torte.
Tobbszor!
Nagyon jo kis auto volt.

Itthon sok autom volt, de mindig azt hittem hogy egy SAAB megfizethetetlen. Par evvel ezelott lattam az utcan egy zold karburatorosat 250 ezerert. Akkor mar tudtam hogy lesz SAABom. Attol a perctol kezdve minden SAAB 900 asra kiraktam egy cetlit, hogy ha elado hivjon fol. A nehezites az volt hogy en mindenkeppen automatat szerettem volna. Versenyezni nem akarok, viszont sokat autozom varosban. Az ot ajto is fontos volt, a ket kutyam szallitasa vegett.
Sokan hivtak, mig vegul megtalaltam a Racz Mobil udvaran egy bontasra itelt delikvenst. Automata volt, es ot ajtos. Egy kicsit rendbe hoztak, levizsgaztattal. Igy jartam vele minden nagyobb gond nelkul ket evig.
Iden kezdtem rendbehozni. Lakatolas , fenyezes, stb. Johet a kovetkezo 20 ev.

Az autom jelenleg husz eves. Akkoriban amikor szuletett ot evet vartak hazankban a Trabantra. A Zaporozsechez is csak honapok alatt lehetett hozzajutni.

Ne merje senki szidni a SAABot!