Tiborc Creative Commons License 2000.10.02 0 0 121

Kedves fordfairlane !
Ad 83.

Remélem, archívból szedett html idézetem összejön.
válasz erre

Miért kommunistáznak? Mert még közel van a múlt.
-Bihari megjegyzései az elitre nagyon ülnek. Megjegyzem, őt kizárták. Bűn?
Jogosan írta a Kádár – rendszerről, hogy Kádár egyeduralkodását nem lehetett megkérdőjelezni.
Pedig mindenki ezt tette: a hallgatók, a lázadók, a helyére törekvők is.
-SzSzP 1985-ös fellépését valahol már megemlítettem; olyan mocskos támadást csak mostanában látni. Akkor az MSZMP tagjai mocskos fasisztázták. Tanártársai.
Lehet, nem tudott ezen „objektíven felülemelkedni”, bár szerintem visszafogottan ír.
A riportban megemlíti a szocializmus jó oldalait is, nem lehet véletlen, hogy ezeket hiányolja a mai csődtömegben. Én is.
-Az elit viselkedéséhez egy példa, off, mert valószínűleg már izzik a vita a megindult topicban (2000. október 1. 10 órakor írom ezeket, netkapcsolat nélkül.)
Bejátszották a vasujsban a „Körmös Bauer” parlamenti hozzászólást, és a válaszokat.
/Ha nem tévedek, itt újságcikk is olvasható:
válasz erre/

Lehet, hogy ebben megegyezik a véleményünk?

Az enyém ez: az kérdés feltevése jogos volt, az államtitkár válaszát személyes érzéseinek említésével együtt is korrektnek tartom, ami utána volt, arra viszont nem mondom, hogy helyes! Személyeskedve utánrúgni akkora marhaság, amit nem szabad politikusnak megtenni, /a kisgazda képviselőre utalok./
Nyert ügye volt, Egy köszönömöt kell mondani, és kész. Nem szereplésvágyból ökörségeket.

Ehhez kellene csillapodni, felnőni.

Szabad még egy offot?
Bihari Mihály általam oly sokat emlegetett Magyar Politika 1945 – 1995 című könyvét a 386 képviselőből hányan ismerik?
Talán jobb lenne a helyzetünk, ha a képviselőjelöltté álltás feltétele lenne legalább az ismerete a könyvnek.
Bocsánat.
Tiborc

Előzmény: fordfairlane (84)