fuhur1 Creative Commons License 2000.09.25 0 0 3909
Szia!
Most epp Nemetorszag igencsqak eszaki reszen vagyok (Wilhelmshaven), de sajna kocsival jottem. Epp remeg kezem labam mert megallas nelkul jottunk le (fel) ketten.

Ami a trabant mocit illeti, nallunk is van egy viszonylag kis tunninggal. Azzal minden OK. Altalaban egyedul repul a srac, neha kisebb utast is visz.

"Sajátod volt a trabi, vagy az oktatóé? Biztos nyomtad neki. "
Persze, hogy nyomtam. Anelkul az nem akart felszallni!
Az enyem sajat volt es oltari nagy tunning. 6500 -ot porgott!!! Sokat repultem vele utassal is, de mindig repterrol repterre, mert mint mondottam az uzembisztonsaga nem volt az igazi.

A motornelkuli leszallassal kapcsolatosan nemigen tudom megmondani, hogy hol kezdem a harmadikat. Attol is fugg, hogy en allitottam le vagy magatol allt le a dog. A masik ok a magassag nemismeretenek, hogy allo motornal, de jaronal sem, nem nezem a muszereket leszallas kozben. Akkor mar a leszallojelet nezem, a sujjedesemt probalom meghatarozni -raerzessel-, es amikor ugy gondolom, hogy most, akkor fordulok. Ha all a motor -magatol allt le-, akkor lehet, hogy nem is csinalok negyediket, hanaem egy nagyobb ivvel osszemosom az utolso ket fordulot. Fugg a szeltol, a forgalomtol, a nap allasatol, a kedvemtol, meg mit tudom en meg mitol. A lenyeg nalam az, hogy a kepzeletbeli negyedik utan meg legyen akkora magassagom, hogy biztonsaggal tulrepuljek a lesszallo jelen. Innen mar a trapez huzasaval allitom be a sikloszoget ugy, hogy meg legyen a megfelelo sebessegtartalek. Nalunk eleg szenya a finel, mert surun elofordulnak learamlasok. Ezeket allo mtorornal csak a sebessegtoblettel lehet kivedeni.

Ami repter feletti emelkedest illeti, az sajna nalunk nem jarhato ut. Eleg nagyforgalmu. Sok a vitorla es a kismotoros gep. Raadasul a vitorlak zome novendek, iskolakort repulnek es nincs radiojuk. Persze ha lenne se nagyon hasznalnak. Igy aztan a hosszufalon el kell dontened, hogy kisorols es mesz a dolgodra vagy harmadik, negyedik fordulo es leszallas. Az nagyon rosszul venne ki magat, ha negyedik utan ugy 200-on athuznek a repter felett. Enyhen szolva le lennek dorongolva. Ha jobban belegondolok joggal. A repter kornyeke viszon nem tul alkalmas a leszallasra. Szolo, hepe + hupa, stb. A repter ugyan 1200 meter, de 15-os iranyban 200 meter magas hegyek kezdodnek. Jobb hamarabb kifordulni, mert eleg turbulens tud lenni a repter vege.

Megyek alaudni.
Udv,
Fuhur

Előzmény: hókuszpók (3908)