Csekk Creative Commons License 2000.09.15 0 0 935
Na ez nem semmi:)))
Amibe tudok belefolyok:)) amibe nincs lövésem, meghagyom Andzsinnak...
(915) Enoch téma.
Ha valakinek kell az "Enoch könyve", jelezze, elküldöm emailben, word dokumentumban.
(336) Mészkő üregek.
Én spec nem értem, hogy miért nem lehet azt a fránya talajt megfúrni??? Főképpen, hogy több régebbi kutatócsoport is jelezte, hogy vannak üregek a szfinx alatti térségben.
Van olyan is, amelyik egy igen nagy üreget jósol a szfinx lábai alatt. Bauvallék pedig a halotti szövegek alapján a szfinx teste alatt.
Kezembe került a közelmúltban egy régi (fekete fehér) fénykép a szfinxről, és hát az is tartalmaz érdekességeket, amelyeket szerintem már régen le kellett volna reagálnia Hawasséknak....
Ha a tárhely problémám megoldódik a közeljövőben, ezt is felteszem kielemezve a honlapomra:)))
(336) A kövek problémája.
Robi a technikai problémákat elég jól kivesézte a honlapomon, pld hogyan kanyarodtak be, a rámpák tömege, stb.
(297)
Itt leginkább Kirannal értek egyet, márminthogy túrizmus a fő ok. Bár nekem van egy egyre erősödő érzésem, (majd egyszer pontokba szedem) hogy azért itt egy keményebb ok is meghúzódik a háttérben..... Gondoljunk csak bele, hogy mit is jelenthet ma, az " első istenek" írásban is jelzett, elrejtett tudása, hagyatéka mégis előkerülne......
(261) A rámpák tömege.
Én több olyan statikai véleményt is olvastam, miszerint a felcsavart rámpa legalább 4x-es tömeg a piramisnak, az egyenes pedig max 10%-os lejtő mellett 10x-es tömeg!!!
A többihez nincs lövésem, de a dogonokra még visszatérek....
Csekk
Előzmény: paul2 (929)