Herr X Creative Commons License 2000.09.14 0 0 31
Én 23 évesen egyetem után mentem sorkatonának. (Azt hiszem, hogy a tartalékos-tiszt képzést el lehet felejteni; csak "csókosoknak") Az alapkiképzés Szhely. Egész elfogadható. Aztán Szfvár Nagysanyi. Na ott már volt "öreg-kopasz" viszony... Szóval visszasírtuk Szhelyet annak ellenére, hogy k... messze volt. Szfváron 24h szoli hegyek. Több is, mint amennyit lehetett egy hónap alatt. (Egy hónap alatt max. 8 db 24h szolg., ha több, akkor ahhoz jegyzőkönyv kell az ALÁÍRÁSODDAL!!! Mondták is a tisztek, hogy bajba lennének, ha kérnék tőlük, de nincs ember, ezért nem tudnak mit csinálni.) Ja, nem akarok senkit megbántani, de az öregjeink többsége borsodi volt. Hát nem az élet habos oldala. Inkább sötét, bunkó és rosszindulatú...

Ja, amit javasolni tudok, ha már bent vagytok: Olvassátok át a SZOLG. SZABÁLYZATOT!!! Soka "mókának" elejét lehet vele venni. És a tisztek még örülnek is neki.

És még egy! Szdpk.-val és SZOLGVEZ.-zel legyetek jóban!!! Bármit kérnek igyekezz megtenni! Sok hétvége "leeshet"!

Legyetek kreatívak a kummantásban!
Ha kedvetek van, nyissatok egy Hogyan kummantsunk topicot. Szerintem többre mennétek vele, mint, hogy hogy ne legyünk katonák. Nálam is csak akkor "jelentkeztek" a "miért nem szóltál, elintéztük volna" emberek, miután bevonultam. Előtte sehol senki.... Ne üljetek fel az ilyeneknek. Ha szóltál volna előtte, akkor sem tudtak volna segíteni.

A sorozóorvosok közt meg vannak Mengelék. Fél lábú, vak, süket ="A".
Sőt a Honvéd Kórház sem különb. Ekcéma a FÜV tábla szerint C vagy E. Nekem A maradt. Mikor kérdeztem, hogy FÜV tábla? Az nem számít....

Amúgy csodálkozok azon, hogy a Bank vagy bmi más intézmény hogy adhat hitelt le nem töltött sorkatonai szolg. ill. "E" kategória hiányában? Neki sem jó, mert egy "berántásnál" nekik is csak a gond van vele....