baman Creative Commons License 2000.09.11 0 0 27
Sziasztok!

Annak idejen en inditottam a topicot, es most azert terek vissza, mert egyreszt lett egy ilyen kartyam, masreszt problemam van a telepitessel, es latom, hogy az utobbi kerdezz/felelek akciot egy hasonlo jellegu level generalta.

[hosszu szoveg lesz! ;]

Szoval:

Oprendszer: WinNT4.0 SP5 (angol)
Alaplap: ASUS P3V4X (VIA Apollo Pro 133A chipset)
RAM: 133MHz SDRAM
Processzor: PIII 733MHz FCPGA, Slot-1 atalakitoval
--------------------------------------------------
1 AGP, 6 PCI, 1 ISA slot
--------------------------------------------------
AGP - foglalt
PCI01 - szabad
PCI02 - szabad
PCI03 - Adaptec 2940 U/UW SCSI
PCI04 - szabad
PCI05 - 3Com EtherLink 10/100 PCI NIC (3C905-TX)
PCI06 - szabad
ISA - Turtle Beach Pinnacle REV-F
--------------------------------------------------
A hangkartya 250-re jumperelve (de a helyzet pontosan
ugyanez 260 es 270 eseteben is).
--------------------------------------------------
Regebben mar tobb NT4-es gepre is sikerrel telepitettem a kartyat (igaz, sosem 5 perc alatt, de vegul mindig en gyoztem ;-), most viszont olyan uzenettel szembesulok, melyre nem tudok mit lepni. A telepites normalisan halad addig a pontig, ahol a konfiguralas jonne (a Manual-ban az 55. oldal 9. pontja [hatha mindenkinek ugyanilyen van ;]) az I/O port es interrupt beallitasokkal. Ezt az ablakot egesz egyszeruen nem tudom meghaladni, azaz nem birom elerni, hogy az OK gomb megnyomasa utan tovabb juthassak. Ha nem a jumperrel beallitott 'Control I/O Port' erteket valasztom ki, azaz jelen esetben 260-at, vagy 270-et valsztok, akkor az alabbi uzenet uzenet ugrik elo igen hamar (1 sec):

"The PnP Board address is wrong"

Ha a 250-es erteket valasztom, akkor viszont:

"A Multisound card cannot be found with this port number.
Check your settings and try again."

Ebben annyi "jot" velek felfedezni, hogy a kartya alapfunkcioi rendben vannak es jol is van berakva, tehat kommunikal a rendszerrel, mert ez az uzenet hosszabb ido (3-4 sec) mulva bukkan fel, es nem azt mondja, hogy rossz a cim, hanem mast.

De mi ez a mas!? Regebbi eseteim soran annyi volt, hogy a kivalasztott beallitasokat minden tovabbi nelkul nyugtazni lehetett, legfeljebb nem szolt a kartya (audio, vagy MIDI, vagy egyik sem), legrosszabb esetben lefagyott az egesz rendszer, mert olyan erteket valasztottam ki, amely erzekeny ponton okozott utkozest a hadrver elemek kozott, de vegul mindig meg lehetett talalni az a beallitas csoportot, amelynel nem volt egyetlen 'Conflict' sem, szolt az audio es a MIDI resz is.

IRQ beallitasaim (amit latok, tudok):
-----------------
IRQ 0 - rendszer?
IRQ 1 - billentyuzet?
IRQ 2 - rendszer?
IRQ 3 - halozati kartya (mert a BIOSban letiltottam az eredetileg ezt lefoglalo COM2 portot, leven nem akarok oda rakni semmit sem)
IRQ 4 - COM1
IRQ 5 - latszolag semmi nem hasznalja, hat lefoglaltam a BIOSban a hangkartya 'DSP Interrupt' szamara
IRQ 6 - floppy
IRQ 7 - printer port
IRQ 8 - rendszer?
IRQ 9 - latszolag semmi nem hasznalja, hat lefoglaltam a BIOSban a hangkartya 'Kurzweil Interrupt' szamara
IRQ 10 - Adaptec SCSI kartya
IRQ 11 - videokartya
IRQ 12 - PS/2 eger?
IRQ 13 - rendszer?
IRQ 14 - primary IDE
IRQ 15 - secondary IDE

Tehat ugy tunik, hogy 'elferne' a Pinnacle kartya, nem kellene utkoznie semmivel sem.

A BIOS-ban a 'PCI/PNP ISA IRQ Resource Exclusion' resznel foglaltam le a ket jelzett IRQt az ISA kartyanak, es ezzel egy szinten meg az alabbi opciocsoportokat latom:

PCI/PNP ISA DMA Resource Exclusion
PCI/PNP ISA UMB Resource Exclusion

de ezekrol jelenleg gozom sincs, nem tudom, hogy szamitanak-e barmit is most.

A 'PCI/PNP ISA DMA Resource Exclusion' resznel a DMA 1, 3 vagy 5 erteke rogzitheto az ISA kartyahoz (Select [Yes] if this DMA channel is required by a legacy ISA card and you are not using ICU; otherwise select No/ICU, mondja az 'Item Specific Help a BIOSban).

A 'PCI/PNP ISA UMB Resource Exclusion' resznel az 'ISA MEM Block BASE'-nek a C800, CC00, D000, D400, D800, DC00 erteket valaszthatom (This is for some ISA add-on cards whose UMB can't be auto-detected, mondja a Help), de barmelyiket is jelolom ki, rogton megjelenik egy masik opcio, miszerint 'ISA MEM Block SIZE', mely 8K, 16K, 32K, vagy 64K lehet.

Ha ezek kozul kell valamit beallitani, akkor mi az?

Es egyaltalan mit jelent az az uzenet, hogy:
"A Multisound card cannot be found with this port number.
Check your settings and try again."

(a kartyat kiprobaltam egy masik gepben, es mukodik, ez tutti. bar az Win98 volt, de ebbol a szempontbol mindegy).

Elore is kosz az esetleges valaszokat!

Udv.