monty Creative Commons License 2000.09.11 0 0 285
Hali !

Ha uj butort akarsz venni, legolcsobb az IKEA, ez a Kehä III es a Turkuba meno autopalya keresztezodesenel van. (kvazi Espon Keskus). Busz megy 270-es, de jo min40 perc mire kier oda Helsinki kozpontbol. Masik jo hely a Kehä III menten 'Petikko' itt az osszes nagy butorkereskedest (Asko, Isku, Sotka, meg a masik kacsas most nem jut eszembe, Maksu, stb.) megtalalod. Az autopalya mindket oldalan van legalabb 3-4 nagy aruhaz. Petikko az mar Vantaban van, Espon Keskus-on tul, de a Tamperebe meno autopalya elott. Persze ehhez kocsi kell, de ennel tobb boltot egy helyen nem talalsz. A hasznalt butorboltok azok meg engem is erdekelnek.

Kela az mindenutt van, Espooban foleg. Telefonkonyvben megtalalod a hozzad legkozelebbit.

Hova erdemes benezni ? Ha nem akarsz nagyon sporolni es jot akarsz venni akkor termeszetesen Stockmann ! Abc-ben a Spar/Eurospar (!) szerintem nagyon jo es olcso, aztan a kulso reszeken van egy csomo uj hypermarket, pl.Jumbo stb, ha azokat jobban szereted (vagy Maxi Espooban). Nagyon olcso 'Tarjoustalo' itt van minden a gyertyatol, a testapoloig, de ruhaban nem top quality. Ruhaban, nem draga es divatosabb a H & M (kicsit tizeneves), Seppälä (kicsit unalmas de elmegy), Kapahl (nem tudom, hogyan kell irni egesz normalis valasztek). Ferfiruhaban eggyel divatosabb a Part Two, Matinique, stb. (Aztan pl. Marc'o Polo, Hugo Boss, meg Marimekko az masik kategoria...) Alko boltok kozul a legjobb valasztek talan az Arkadia-nal van, a Kamppi buszpalyaudvar also reszenel. Az Itäkeskus bevasarlokozpont az telen jo mert ugye fedett es meleg.

A bicikli jo lehet egy ideig, minden attol fugg mit birsz ki. Helsinki kornyeken kb. szeptember vegen mar esos lesz az ido. Oktober az mar csunya es hideg (10 fok alatt), az elso ho cirka novemberben jon, az elso permanensebb ho ugy Karacsony korul, bar ez evrol evre nagyon valtozatos lehet. Jovore nagyjabol aprilisban tudsz ujra biciklizni.

monty

Előzmény: BAN (284)