Zool Creative Commons License 2000.09.09 0 0 27
Rég jártam erre...

Pugfan! Kell egy fordulatszám-szabályzó, vagy egy ügyes jobb láb. Igazából a mai CVT-ken a gázpedállal lehet beállítani a fordulatot, és a váltó választ a terhelés függvényében (lejtőszögtől, légellenállástól, etc.) sebességet. Így viszont az állandó sebességhez dimbes-dombos úton játszani kell a gázzal. Ha kapcsoló, vagy tekerő lenne, akkor lejtőn felfelé nagyon lassan haladna a kocsi a nagy ellenállástól rövidülő áttétel miatt, míg lefelé nagyon begyorsulna. Így folyton tekergetni kellene, ha oda is akarsz érni valahova/nem akarsz gyorshajtani. Az előny inkább sík, egyenes úton jelentkezik, mivel mondjuk ott beállíthatod a gázpedállal a legkisebb fogyasztáshoz tartozó fordulatot, es mehetsz így az út végéig.
Lehetséges ugyan, hogy a motorfordulatot és az áttételt is te választod, de akkor a bejuttatott keverékmennyiségnek kell követnie a megkívánt teljesítményt úgy, hogy a fordulatszám állandó, ami tudomásom szerint marha nehezen szabályozható be jól, és így már a fogyasztás sem az igazi...

Ahogy én tudom...

Zool