DoHi Creative Commons License 2000.09.07 0 0 7
avi írta : "hasonló a hasonlót dicséri, mert ez az egység biztonságának illúzióját nyújtja"

ILLÚZIÓJÁT !

Vajon miért törekszik az emberke egységre "ebben a létformában" amikor itt nem igen létezhet ilyen ? Vajon tudják(juk), hogy illúzió az egész ?
Lehetünk egyetértésben, egy véleményen, járhatunk ugyanarra a helyre, hordhatunk hasonló DIVATos cuccokat de egységesek életünkben szerintem nem lehetünk. (mert pl akkor fizikailag is össze kéne olvadnunk :-))

Tényleg, a DIVAT is egy érdekes ideillő fogalom. Ezek szerint az egységesedésre való tudat alatti törekvés - félelem az elkülönüléstől (két-ségbeesés!) - készteti az embereket a divat kitalálására. Van is ilyen márka: UNIFORM, hát ez elég beszédes, nem ?

Szerintetek vannak e olyan össszefogott emberi erők (szövetségek) amelyek forszírozzák a teljes uniformizálódást ?
"Káros"-e (ha egyáltalán van amire lehet ezt mondani) ez a folyamat avagy sem.

Segít-e a fejlődésben ha felismerjük az eddíg e topikban általunk leírtakat ?

Amúgy van pár példám a meglepett emberkék reakcióira, még mindíg magam előtt láom csodálkozó orcájukat:

Reggelizem 9 óra tájékán,a munkahelyem ebédlőjében. Meglát egy kolléganőm:" Te pizzát eszel reggelireeee ????Hát ilyet !!!"
vagy
Épp beszálni készülök a kocsimba mikor megszólít egy ismerős: "Hova lesz a túra?" mire én "Még nem tudom, csak úgy megyek." ő: " Na de csak van valami terved, nem?" én :"Majd kialakul." Erre elhűlt kép, sőt, ideges lesz és tovamegy.
Van egy jó barátom akit itt mindenki big4 nicken ismer (big, bocs hogy veled példálózom).
Ő gyakran jár moziba. Nem egyszer hallottam a kérdést: "Big, kivel mész moziba?" big:"Egyedül." vki: "Egyedüüüüüüül ???????" b: "Igen, miért" vki:"Hááát, ez nem szokás."
Big most erre nem kezdte el magyarázni, hogy ő nem SZOKOTT egyedül menni, csak néha így - néha úgy.

SZOKOTT ! szokások=korlátok .

kicsit öszve viszva írogattam , bocsi
üdv doh