szalka Creative Commons License 2000.09.07 0 0 topiknyitó
A heten tobb media is allitott, hogy csok utjan is terjed az AIDS.
Hat eleg nagy hitetlenkedessel olvastam a dolgot. Amennyire en utana nezegettem, hogy honnan is melyik mediabol roppent fel a hir vegso forraskent a Blikk magazinhoz jutottam el, amit en szemely szerint nem tartok egy olyan ujsagnak, aminek a sztorijai nagy hitelt erdemelnenek.
De miutan tobb egezseguggyi weboldal(pl Hazipatika) is atvette a cikket es kozolte megiscsak elgondolkodtato, hogy megis lehet benne valami.
Teny, hogy ugye ha a ket fel szajaban apro serulesek vannak, akkor a csok utjan erintkezhet a veruk, vagy akar egy vadul sikerul egymasnak esesnel. De azert ezt en a feher-hollo kategoriuaba soroltam eddig. De ha ilyen eset nem all fenn csak sima "nyalcsere", akkor is megfertozodhetne barki?
Jelenleg nem igazan vagyok erdekelt a kerdesben, de azert ugy elgondolkoztato. Mertha csokkal nyal utjan terjed, akkor ugye a nyal mint olyan fertozes hordozo.
A nyal viszont nem csak csok utjan kerulhet at a masik emberre, pl egy tomott buszon osszel/telen nathaidoszakban , vagy akar parlagfuviragzasakor allergiaidoszakban mikor mindenki tusszog , kohog tipikusan taknya-nyala osszefolyik stilusu ember van a buszon. Sajnos ilyenkor a kornyezo emberekre is siman rakerulhet az illeto nyalabol egy-egy csep. Aztan ugye pl egy kisgyerekre, aki meg szopja az ujjat rakerul, az szepen be is veszi a kezet a szajaba es mar ott is tartunk, hogy ilyen erovel megfertozodhet.
Ha igy lenne, akkor ugyanolyan esellyel kaphatna barki AIDs-et mint infulenzat, ami nagyon sulyos dolog.
Ha meg nagy hulyeseg az egesz, akkor mi a feneert terjesztik a mediak , egesszegugyi kapok/oldalak, ahol orvosok is kozremukodnek a szerkesztesben?
Mit gondoltok errol? Hulyeseg ? Ujabb kacsa amit a Blikk feldobott? Vagy tenyleg ennyire veszelyben van mindenki? Vagy egyszeruen az orvosok/tudosok annyira nem tudnak kezdeni a kerdessel semmit, hogy mindenfelet csak talalgatnak?