Grg Creative Commons License 2000.09.06 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy milyen korlátozások érvényesek a kezdő-jogsira?
Ugyanis mikor én megkaptam a jogsit '98 decemberében, nem adtak semmiféle tájékoztatót, ezekről. A falon ugyan volt egy iromány, de a tömeg és a hosszú várakozás miatt nem lehetett nyugiban elolvasni, igy csak annyi maradt meg bennem, hogy vontatnom nem szabad valamint, hogy _külföldön_ csak úgy vezethetek, ha egy "rendes" jogsis ül mellettem.

Nekem ez utóbbival van egy kis problémám. (Nem konkrétan, de ehhez kapcsolódik)

Szinte mindennap kocsival járok dolgozni (munkaidő 4-12-ig) igy elég sokszor igazoltatnak ebben a hajnali időben. Ez nem is lenne különösebb gond, mivel az irataim, stb. mindig rendben van, de az utóbbi időben 3x találkoztam olyan rendőrrel, aki azt találta mondani, hogy a kezdő jogsimmal _belföldön_ sem vezethetek egyedül.
Ez két okból is érdekes:
- 1-2 hónappal ezelöttig (amióta jogsim van vezetek) senkinek nem volt problémája ezzel, miért most? Mindig megemlitem ilyenkor, hogy a rendőr kollégái nem szoktak szólni emiatt, ilyenkor persze jön a duma, hogy az egy dolog hogy nem szól, de attól még bla-bla-bla...
Szerencsére eddig nem szankcionálták az esetet, mindig továbbengedtek, és hát ilyenkor önkéntelenül is eszembe jut, hogy ha egyszer szabály, akkor mindegyiknek szólnia kéne emiatt, illetve akkor miért enged tovább?? (Talán azt várja hogy jattot adjak?)

- A másik dolog, ugye azért találták ki a kezdőjogsit, hogy ne legyen annyi baleset és rutint szerezzen a mazsola. Namost, ha csak jogsis kisérővel vezethetek, akkor azt mindig nyaggatni kell, mert nem hiszem, hogy mindn szabadidejét rám áldozza. Mi van akkor ha csak nekem van jogsim a családban? Ismerőst 1x-2x megkérhetek, de nem 2 éven át. És ha nincs jogsis ismerős? Vay ha -mint az én esetemben- hajnalok hajnalán kell vezetnem, akkor ébreszzem fel csak emiatt?
Egyszóval hogyan szerezzek rutint, ha nem vezethetek egyedül és nem tudok kisérőt szerezni?? Ez egy nagy ellentmondás igy...azonkivűl értelmetlen is

Ma hajnali eset, 2x igazoltattak:
1. Tabán, 2 egyenruhás 1 civil, ezek belekötöttek, de a "szokásos dumám" után elengedtek
2. Blaha, 2 egyenruhás (ismerősek, mert itt már láttam őket), iratok megnézése, szondáztatás, elköszönés, semmi kötözködés

Most akkor hol az igazság? (Tudom, "Az igazság odaát van. :) )

Grg