Wazull Creative Commons License 2000.09.02 0 0 5324
Joruto,

"Neharagudj,de en nem lehetek egy harcmuveszeti elkepzeles kepregeny fohose. : )"
Nem hiszem, hogy ez elvaras lenne barkivel szemben is :-)))

"Hogy milyen egy mester..,errol lehet egy elkepzeles, de kiderul hogy az is csak egy torekeny ember! Valamitol poersze masabb mint egy egyszeru halando."
Ezzel nagyoni is tisztaban vagyok, hogy mester is emberbol van. Meglehetnek ugyanazok a hibai, mint egy "halandonak", de nem feltetlenul kell, hogy mind meglegyen neki. Hiszen a harcmuveszetek eppen errol is szolnanak: hogyan lehetunk jobb emberek. Vagy mi...

"De ugyanugy pisalok en is,mint te"
Akkor jo kis perverz alak lehetsz. :-)))

". ..-es volt mar olyan is,amikor elontott valamiert a harag. Vagyis teszek olykor olyat is,ami nem hozzam illendo. Amit nem vartak volna tolem."
Persze. Lasd: egy kicsit fentebb...

"-- ..Egy kisse szomoruan olvastam ezeket a soraidat...,mert egyoldalu es engem megerteni nem kepes s azt meg csak meg sem probalja."
Kivancsi lennek, ezt mire alapozod. Ha errol bovebben irnal nekem, orulnek neki.
Azt hogy megerteni nem kepes, azt nyilvan te latod. Ha igy iteled meg, azon nehez valtoztatnom. De mi alapjan gondolod, hogy meg sem probalom?

"-Ugyanis arrol szolsz,hogy mit varnal/natok el tolem...,de arrol nem szol,hogy elvarasom az adashoz nekem is kell legyen."
Arrol irtam, en mit varnek el. Masok neveben nem fogalmazhatok. Mindenkiben kell hogy eljen egy kep arrol, hogy milyen egy harcmuvesz. Mondjuk magyar az illeto, 5. danos karates, es Japanban el. Van aki azt mondana: kamiont huz el a tokeivel. Egy masik azt: helybol atugorja a Fuji-t.
Szerintem egy dolog fontos: peldat mutasson a nala kezdobbeknek (ennel talna pontosabb megfogalmazas: probaljon meg peldat mutatni...). Ha Japanban 5. danos karates vagy, akkor ebben a topic-ban (majdnem) mindeki kezdobb nalad. Szerinted jo peldat mutattal nekunk?
A te elvarasaidat velunk (velem) szemben csak te ismered...

"Boldog boldogtalannak,vagy megis kinek? Kinek legyek en az az 5 Danos,ki hosszu ideje japanban el es a BuJitsu-t gyakorolja? S kinek legyek en olyan,mintha mindig is csak egy faragatlan es bunko kis paraszt lennek? Mert ki melyiket erdemli..,csak azt kaphatja meg! (Persze az utobbit kihasznalva a sajat gyakorlasomra..:)"
Hogy kinek? Mondjuk egy internetes magyar harcmuvesz topic-nak. Egy ilyen internetes helyen ahol duhong a virtualis valosag, az emberek altalaban meg lazabban vesznek dolgokat, mint a valos eletben. Igy egy ilyen topic-ban nyilvan mindenkinek helye van. Amig betartja a jatekszabalyokat...
Nyilvan te is eszrevetted, hogy igenis, van akiket erdekel(ne) a velemenyed, amiket irsz. Mar ha eppen nem azzal foglalod el magad, hogy hosszan taglald embereknek, hogy eppen az allatkert mely' rekeszeit tudnak megtolteni, ugy hogy senkinek nem tunne fel hogy mondjuk a pavian elment szabadsagra, es eppen helyettesitik...
Van egy jo magyar mondas: amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Ezen topic-ban en meg csak egy emberrel talalkoztam, akit egybol lehurrogtak amint betoppant ide. Es az nem te voltal, hanem Jibiki. Eppen a judos mivolta miatt. Es mint kesobb bebizonyosodott, ez az "eloitelet" vele szemben teljesen felesleges, bunko dolog volt...
Azok a mesterek akikkel eddig talalkoztam, eppen az altaluk mutatott toleranciaval (is) vivtak ki a tiszteletemet. Nyilvan nem kerulne tul sokba nekik, hogy a padlon fetrengve rohogjenek rajtunk magyarokon. Kezdokon, vagy kicsit haladobbakon. Mindegy, hiszen a "haladobbak" is csak kezdok mellettuk. Azonban ok megsem a padlon fekve rohognek rajtunk, hanem megprobalnak tanitani bennunket. Vajon miert?

"... Szomorusagod az irant,hogy nem engedtem meg,hogy engem tiszteljetek ...,az erzeseid oly annyira kitunoek,hogy szomoruan gondolok en is vissza rad (evek mulva is), ..mert ezt tenyleg nem engedhetem meg magamnak es a mesterem sem erre tanitott."
Tudod mit, kedves Joruto! Arra kerlek, soha ne gondolj ram szomoruan. Ezt en nem szeretnem hogy megtortenjen. Sem veled, sem massal...
Szereny velemenyem szerint nem ugy lesz valaki mester, hogy az egyik reggel felkel, es azt veszi eszre, hogy: hoppa, mester vagyok. Pedig tegnap este amikor lefekudtem, akkor meg nem voltam az...
Vagyis, mint minden, ez is egy folyamat. Azert (is) van mesterunk, hogy mint jo pelda naponta ott legyen elottunk. Es ne legyunk restek tanulni tole, akar a dojo-n kivuli eletunkben is. Az elet ugye kis lepesek sorozata. (van akinek hosszulepesek sorozata :-))) )
Marpedig egy turelmetlen, "szabadszaju" mester nem lehet jo pelda, senkinek sem...

"Sajnos nem engedhetek kozel magamhoz senkit sem..es ez tenyleg sajnos..,hiszen emiatt olyat kell tennem,amit nem tennek maskulonben. Megkell tennem,azert hogy ne akarjanak tul kozel jonni hozzam. Mert nekem nelkuluk a jobb es veluk a nehezebb. Ugyanis aki tul kozel jon hozzam...annak ellenere is,amit a tavoltartas veget vetitek a szeles vaszonra...,akkor nekem vegem! Ugyanis en nem tudok nemet mondani az ilyennek,es ha ne adj isten az ilyennek hatso gondolatai es tervei lennenek velem es ismereteimet es tudasomat kihasznilni (is) kivanja,akkor megtudja tenni,mert
kozeljott,akkor a baratomnak tekintem es annak mindenemet onzetlenul odaadom..,ha keri.
Hogy ne lehessen hatso gondolatokkal kozelito es ugymond baratkozo,kedves stb. ember...,mindenkit kivetel nelkul tavol kell tartanom magamtol...., igy csalodas sohasem erhet....,akinek illik az elott meghajlok es kedvesen mosolygok,de barmennyire kedveljem es tetszen is nekem az illeto....,a hazamba nem hivom meg..akkor sem!"
Nyilvan mar neked is feltunt, hogy ebben a topic-ban nem divat a nyalas osszeborulas. Mint ahogy az eletben sem. Nem arrol van tehat szo, hogy boldog-boldogtalannak tovig kell nyalni. Ez csak a lo tuloldalara torteno eses esete lenne. Viszont tavolsagot lehet sokfelekeppen tartani es tartatni, mint ahogy ezt te is nagyon jol tudod. Amire probaltam celozni az elozo irasomban: lehet, hogy erre nem a legmegfelelobb eszkozt valasztottad...
Nagyon komoly dolgokat lehet mondani (irni) a masik embernek, ugy hogy eszebe sem jutna, hogy megsertodjon. Viszont teljesen jelentektelen aprosagokkal verig lehet serteni valakit. Meg ha nem is akartad. Mindez csak csomagolas kerdese, ugye...
Apropo, csomagolas. Nem tartanam helyesnek, ha barkit (igy termeszetesen teged is) kioktatnek. Viszont szeretnem felhivni a figyelemedet arra, hogy az emberek nagyon hajlamosak arra, hogy kategorizaljanak (ez az egyik dolog, amit legjobban utalok az eletben!). Nagyon konnyu dolog valakit berakni egy skatulyaba: ez az ember kicsi, ez meg nagy. Ez vicces, ez meg savanyu. Kijo meg...
Es ha mar belekerultel egy dobozba, abbol nagyon nehez kimaszni. Esetleg egy jobb dobozba kerulni. Igy alakulnak ki az egyes tarsasagokban a "bohocok", akik mindenbol viccet csinalnak, mert egyre inkabb kenytelenek ugyanazt a szerepet. Merthogy az az elvaras veluk szemben, nekik meg ugye meg kell felelni az altaluk tamasztott "elvarasoknak". Megha esetleg azt idegennek is erzik magukkal szemben. Azt hiszem, erted mire gondolok...

" Az en istenem a mesterem,akit szeretek,a csaladom,amit imadok az japan,amiert elni szeretnek a jovoben a BuJitsu,amit akartam megkaptam,megvan hat mindenem s ennel tobbre nem vagyom...,nem hianyoznak ebbol az ismeretlen baratok..."
Ezt meg tudom erteni. Viszont az ember NEM zarkozhat be a maga kis kalitkajaba (tornyaba). Hacsak nem Robinson Crusoe-nak hivjak az illetot. Merthogy a kulvilaggal erintkeznie kell. Ehhez pedig el kell fogadnia es megtanulnia bizonyos normakat. Teljesen nyilvanvalo, hogy azok az emberek, akik kozott jol erzed magad, azok a csaladod, meg a fickok akikkel edzel. Ott ugye tul sokat nem kell szocializalodni, hogy szot erts veluk. De rajtuk kivul meg eppen 6 miliard ember budositi ezt a foldnek nevezett sarteket. Ha azokkal is szoba akarsz allni (idonkent kell, ha akarod, ha nem...), akkor tenyleg illik bizonyos jatekszabalyok szerint megtenni a teteket.
Talalkoztam mar nagyon sok emberrel aki a szememben nagy nullak voltak. Megis sikeresek tudtak lenni, mert "el tudtak adni magukat". Ismerem az ellenkezo vegletet is (inkabb ilyesmi lennek en is...), aki ugy van vele, hogy ne o pofazzon, hanem a dolgai. Ez sokkal igazabb, azonban nem mindig celravezeto dolog. Itt nem arra akarok kilyukadni megint, hogy alakoskodni kell a vilagban, hanem a mar emlitett adjonisten-fogadjisten parhuzamot citalgatnam...

"-Nehany sorodat figyelmesen olvastam...,es amit tehetek betartok! (Hiszen meg kell koszonjem neked.)"
Koszonom szepen. Ha mar nehany soromat figyelmesen olvastad, akkor nem hiaba vertem a billentyuzetet. Egy dologra azonban fel szeretnem hivni a figyelmedet. Nem kepzelem magamrol hogy en lennek a Joisten, vagy a bolcsek kove itt lenne a szivarzsebemben. Azt meg foleg nem, hogy mas emberek eletebe (igy a tiedbe is) lenne barmi beleszolasom. Viszont ha csak egyetlen felmondatom is segit valakinek abban, hogy meglassa a sajat hibait, es azokat kijavitva egy kicsit jobb emberre valjon, akkor talan mar nem hiaba pusztitottam el annyi kenyeret eddigi eletemben...

Előzmény: Kijo (5290)