Csokis Creative Commons License 2000.09.01 0 0 66
Igen, ebbe tenyleg nem kene belemenni, mert itt 48 utan alapvetoen tisztessegtelenul alakultak at a tulajdonviszonyok (a foldosztast meg nem tartom annak, de a kartalanitas nelkuli allamositast -megvarjuk, amig a faszi helyrehozza a haboru utan a gyarat, majd lenyuljuk - mar igen), de ez mar masik topic. Az allam kozvetlen enosztasaval meg sok bajom van. Ha megnezed, ott a legnagyobb a korrupcio lehetosege, ill. az allami szektor dolgozik mindig a legkisebb hatekonysaggal. Ehhez kepest a papokra, szerzetesekre epiteni kenyelmes, es olcso dolog, mert ok nagyreszt nem a fizetesert, hanem elhivatottsagbol dolgoznak. A bekescsabai plebania ugy azert tudott hir lenni, mert nem szokasos. Mashol ki a fenet erdekelne egy nehany millios csalas. Szinte mar megszokott. :-( A masik nagy elonye a papoknak, hogy ritkan hoborognek az athelyezes ellen. Max, ha tenyleg kicseszes az oka. Egyebkent oda mennek, ahova vezenylik oket. Ez meg a katonaeknal sem szokas manapsag. (Na jo, ezen ki is vagyok akadva. Feleskuszik a haza szolgalatara, meg hogy eletet es veret, stb., aztan amikor azt mondjak, hogy a hazanak nem itt van szuksege szaz rohamloveszre, at kene koltozni mashova, akkor sirnak. Kicsit furcsa. Persze nem emberileg, ugy megertem. De a katonasaggal, mint olyannal nekem valahogy ez nem fer ossze. A Monarchia kicsit nagyobb volt, a kozlekedes meg rosszabb, aztan megis vezenyeltek a katonakat Erdelybol Velencebe, meg vissza.)
Előzmény: steVe (65)