kaptejn Creative Commons License 2000.09.01 0 0 3712
Minap kiugrottam egy apro sved falu repterere (Enkoping). Sikerult befurakodnom a vitorlazorepulok koze, sot meg repulni is tudtam!
500-600m-es felhoalap volt, de minket 1000m-re huztak egy ketuleses ASK21-ben. Leoldas utan sebessegrendezes, korultekintes es mar indult is a bukfenc:) Utana meg vagy 20 percig tudtunk kergetozni a gyonyoru, hofeher karfiolok kozott. Azt latnotok kellett volna!! (kepek kb. egy het mulva lesznek) Mikor a felhoalap ala jutottunk meg geberegtunk egy 0-0.5 m-ben, de ugy 40 perc utan leszalltunk mert kellett masnak is a gep.
Ez ugy 11 ora korul volt, es mivel igyekeztem szorgosan segedkezni az uzemnapon, megkerdeztek, hogy akarok-e meg repulni. Valahogy nem birok nemet mondani ilyen esetekben:)
Ekkor mar "csak" egy Bergfalke jutott de most mar elore ulhettem es vegre azt csinaltam ami nekem tetszett. Az ido mar sokat javult igy 300m-en leoldva egy 3m-ben hamar kicsavartam az 1200-as alapig. Ezutan mar szinte nem is csavartam csak siklottam a hihetetlenul konturos felhok alatt. Ilyen felhok akkor vannak nalunk mikor egy markans hidegfronttal bejon ez a kristalytiszta eszaki levego. Volt neha egy kis zuhi de ennek ellenere ott sem merult el a gep. A taj gyonyoru volt! Tavak, fenyoerdok amig a szem ellat. A tajekozodas kicsit necces, mert mindenhol ugyanazok a kis voros tanyak vannak es keves a kiemelkedo azonositasi pont. Nem is mertem nagyon elkavarni a reptertol. Ez a kor is ugy 40 perc korulire sikeredett.
Aznap nagyon szeles vigyorral aludtam el:)
/kaptejn