—————————————————————-
Most is leírtam már, korábban is, de nem fogod fel azt, amit írok arról, hogy nálunk senki sem adakozik semmit sem semmiféle “parancsolat” alapján, mert mindenki szabad akaratból adja azt, amit ad, és amennyit ad, és teszi ezt az alapján a szinte az összes HGy-s gyűjtés előtt elhangzó újszövetségi ige alapján, hogy:
2. Kor. 9.7.Kiki amint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.
Van ebben az Igében parancsolat!? Van, de pont arra vonatkozik, hogy mindenki önkéntes felismerés által, szabad akaratból, jókedvből, nem kénytelen, nem szomorú lelkiállapotban adjon Isten földi munkája céljaira, úgy ahogyan ezt tették mindig a mózesi törvény előtt élő Ábrahám és Jákob is, és a mózesi törvény után élőknek is ez van rendelve.
Szabad akarat, nem kénytelenség, nem szomorú lelkiállapot, hanem jókedvből, a szívünkben szabad akaratunkból eltökélt szinten.
Remélem, hogy Te is így adakozol a jelenben, mert ezt adta eléd az Isten, hiszen:
Zsid. 13.16.A jótékonyságról pedig és az adakozásról el ne felejtkezzetek, mert ilyen áldozatokban gyönyörködik az Isten.
Remélem nem feledkeztél el sem a jótékonyságról, sem az adakozásról, hiszen ilyen áldozatokban gyönyörködik az Isten!